Skandal w Ajaxie Amsterdam. Marc Overmars odchodzi z klubu

Marc Overmars pełni rolę dyrektora sportowego w Ajaxie Amsterdam niespełna 10 lat, a niedawno nawet przedłużył kontrakt z klubem. Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja, że były piłkarz zrezygnował ze stanowiska po wysłaniu „serii niestosownych wiadomości do kobiet pracujących w klubie.”

Marc Overmars usunięty ze stanowiska dyrektora sportowego (Fot.: Twitter/@afcajax)

Skandaliczne wiadomości Overmarsa

Przewodniczący rady nadzorczej, Leen Maijaard, wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji:

„To dramatyczna sytuacja, dla wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób. To straszne dla kobiet, które musiały zmierzyć się z tym zachowaniem. Kiedy usłyszeliśmy informacje o tym, zareagowaliśmy natychmiast, uważnie oceniając, co powinniśmy zrobić w tej sytuacji – wraz z prezesem Edwinem van der Sarem, w asyście zewnętrznego eksperta”

„Marc jest prawdopodobnie najlepszym dyrektorem sportowym jakiego kiedykolwiek miał Ajax. Polepszyliśmy i przedłużyliśmy z nim kontrakt nie bez powodu. Niestety, zdecydowanie przekroczył granicę, więc kontynuowanie pracy na stanowisku dyrektora nie wchodziło w grę, co stwierdził sam.”

„To ekstremalnie bolesne dla wszystkich. Chcę dać wszystkim zaangażowanym w sytuację spokój i prywatność do zmierzenia się z tym.”

Ze słowami przewodniczącego zgodził się Edwin van der Sar: „Sytuacja jest przerażająca dla wszystkich i zgadzam się ze słowami Leena Meijaarda. Moja rola sprawia, że czuje się odpowiedzialny za pomoc kolegom. Bezpieczny klimat pracy jest bardzo ważny. Będziemy przykładać jeszcze więcej uwagi do tego w przyszłości „

„Marc i ja graliśmy razem od wczesnych lat 90, najpierw w Ajaxie, a potem w kadrze narodowej, następnie zarządzaliśmy Ajaxem przez prawie 10 lat. Teraz to musi się skończyć/”

Marc Overmars reprezentował Ajax Amsterdam jako zawodnik w latach 1992-1997, później reprezentował jeszcze barwy m.in. Barcelony i Arsenalu.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button