Siatkarskie Superpuchary Polski 2021 kobiet i mężczyzn w ramach jednej imprezy!

Tegoroczne edycje meczów o Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn rozegrane zostaną tego samego dnia i w tym samym miejscu! Wielkie święto ligowej siatkówki zawita do Lublina już w środę 20 października. W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Siatkarskie Superpuchary Polski 2021 kobiet i mężczyzn w ramach jednej imprezy!

Lublin ugości Superpuchary Polski 2021

Tego typu impreza odbędzie się po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Siatkówki. PLS nigdy wcześniej nie zdecydowała się na to, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać dwa mecze o Superpuchar Polski, chociażby na wzór SuperFinałów Ligi Mistrzów CEV.

„Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki.” – mówi Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A.

Jak łatwo się domyślić, oba mecze o Superpuchar 2021 rozgrywane będę w lubelskiej Hali Globus, w której na co dzień o ligowe punkty w „Lidze Mistrzów Świata” walczy beniaminek PlusLigi, zespół LUK Lublin, który w inauguracyjnej kolejce sezonu 2021/2022 urwał seta panującemu mistrzowi kraju, drużynie Jastrzębskiego Węgla.

„Dla kibiców siatkówki z województwa lubelskiego nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Mało kto już dziś bowiem pamięta, że w 1964 roku Lublin po raz pierwszy (i jak dotychczas jedyny) w historii miał swoich reprezentantów w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn. Wtedy to AZS Lublin pod wodzą wybitnego trenera Jerzego Welcza awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz po wielu latach do elity dołączyli siatkarze LUK Politechniki Lublin. To wielkie osiągnięcie założonego dopiero osiem lat temu klubu. Rozgrywki na zapleczu Plus Ligi rozpoczęli siatkarze Avii Świdnik – drugi sezon z rzędu po wywalczonym w ubiegłym roku awansie do Tauron 1. Ligi. I to nie koniec siatkarskich emocji, ponieważ ambitną postawę zapowiadają także siatkarki AZS UMCS Volley Lublin. Ta mieszanka doświadczenia i młodości chce walczyć o awans do I ligi. Mówiąc krótko, jesteśmy coraz bardziej widoczni na siatkarskiej mapie Polski. Jesienią Lublin zorganizuje dwa Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. W hali Globus zobaczymy gwiazdy światowej siatkówki. Jestem przekonany, że będzie to wspaniała promocja zarówno tej dyscypliny sportu, jak i naszego regionu. Zapewniam, że Samorząd Województwa Lubelskiego nadal będzie wspierał rozwój siatkówki na Lubelszczyźnie.” – dodaje Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego

Przypominamy, że w starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi, czyli Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei w potyczce o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz kraju Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą TAURON Pucharu Polski Grupą Azoty ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle.

Kiedy Superpuchar Polski 2021 w siatkówce?

Mecze o siatkarskie superpuchary naszego kraju rozegrane zostaną w środę 20 października, pierwszy rozpocznie się o godzinie. 17.30, drugi wystartuje trzy godziny później. Mecze można będzie oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat, która dopiero co podpisał umowę na pokazywanie ligowej siatkówki aż do 2028 roku!!!

Dystrybucją biletów na oba wydarzenia zajął się portal eBilet.pl, a ceny wejściówek rozpoczynają się już od 29 złotych. Sprzedaż biletów rozpoczęła się w poniedziałek 4 października i będzie trwać do wyczerpania puli.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X