Siatkarskie MŚ 2022: Poznaliśmy drabinkę fazy pucharowej! Z kim zagra Polska?

W środę 31 sierpnia dobiegła końca rywalizacja w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, a co za tym idzie, poznaliśmy szesnastu uczestników fazy pucharowej. Z kim przyjdzie zmierzyć się Biało-Czerwonym w 1/8 finału i ewentualnie na kolejnych etapach swoistych play-offów?

Siatkarskie MŚ 2022: Poznaliśmy drabinkę fazy pucharowej! Z kim zagra Polska? (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Polska zagra z Tunezją w 1/8 finału MŚ 2022

Reprezentacja Polski wygrała komplet spotkań grupowych, pokonując kolejno w katowickim „Spodku” drużyny narodowe Bułgarii (3:0), Meksyku (3:0) i Stanów Zjednoczonych (3:1).Dzięki tym zwycięstwom podopieczni Nikoli Grbicia wygrali również wyścig o najwyższe rozstawienie w fazie pucharowej, o co rywalizowali bezpośrednio z drugim współgospodarzem siatkarskiego mundialu, Słowenią.

Tym samym Biało-Czerwoni znaleźli się na samym szczycie drabinki turniejowej. Co to oznacza dla naszej drużyny narodowej, która broni tytułów mistrza świata z 2014 i 2018 roku? W 1/8 finału Bartosz Kurek i spółka zmierzą się z reprezentacją Tunezji, która została sklasyfikowana na 16. miejscu po fazie grupowej. To zdecydowanie najłatwiejszy rywal na tym etapie zmagań. Co czeka nas dalej?

Od ćwierćfinału, podobnie jak przez dekady na igrzyskach olimpijskich, czeka nas niesamowicie trudna przeprawa. Rywalem polskich siatkarzy w walce o awans do strefy medalowej będą… Amerykanie, którym prawdopodobnie będzie mógł już pomóc podstawowy rozgrywający, Micah Christenson. Mecze 1/8 i 1/4 finału Polacy rozegrają w Arenie Gliwice.

W razie drugiej wygranej z „Jankesami” podczas polsko-słoweńskiego mundialu, nasza drużyna narodowa o wielki finał powalczy z Brazylią, Serbią, Argentyną lub Iranem.

Siatkarskie MŚ 2022: Drabinka fazy pucharowej

Nowy format rozgrywek o mistrzostwo świata w piłce siatkowej mężczyzn to cztery rundy fazy play-off. W niektórych ćwiartkach szykuje nam się szalenie ciekawa rywalizacja.

 • I (Gliwice):
  Polska (1) – Tunezja (16)
  USA (8) – Turcja (9)
 • II (Gliwice):
  Serbia (4) – Argentyna (13)
  Brazylia (5) – Iran (12)
 • III (Lublana):
  Słowenia (2) – Niemcy (15)
  Holandia (7) – Ukraina (10)
 • IV (Lublana):
  Włochy (3) – Kuba (14)
  Francja (6) – Japonia (11)

Patrząc na powyższe zestawienie, w półfinałach można spodziewać się reprezentacji Polski, Brazylii, Słowenii i Francji, ale na każdej wielkiej imprezie pojawiają się niespodzianki. Do tych może dojść na przykład w drugiej ćwiartce, oby nie w pierwszej.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x