Siatkarskie MŚ 2022: Polacy poznali grupowych rywali!

W czwartkowy wieczór w Moskwie odbyło się uroczyste losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Swoich pierwszych rywali podczas siatkarskiego mundialu poznała również broniąca tytułu reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni łatwo mieć nie będą, bo trafili do tzw. grupy śmierci.

Siatkarskie MŚ 2022: Polacy poznali grupowych rywali! (Fot.: FIVB)

Poznaliśmy grupy MŚ 2022 w siatkówce

Zacznijmy od przedstawienia wszystkich uczestników Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. W turnieju zagrają 24 reprezentacje: Polska (obrońca tytułu), Rosja (gospodarz), Włochy, Słowenia (Europa), Iran, Japonia (Azja), Tunezja, Kamerun (Afryka), Brazylia, Argentyna (Ameryka Południowa), Portoryko i Kanada (NORCECA) oraz dwanaście drużyn według rankingu światowego: Francja (4), USA (7), Serbia (9), Kuba (13), Holandia (15), Niemcy (16), Meksyk (17), Turcja (18.), Egipt (19), Katar (20), Bułgaria (21) oraz Chiny (22).

Biało-Czerwoni byli rozstawieni w losowaniu jako obrońcy tytułu, ale na niewiele się to zdało, bo ślepy los tym razem nie był dla nas specjalnie łaskawy. Wystarczy powiedzieć, że zarówno z drugiego, jak i czwartego koszyka dostaliśmy najtrudniejszych rywali. Polacy trafili do grupy C, w której zmierzą się z Amerykanami, Meksykanami i Bułgarami. Biało-Czerwoni zagrają w Nowosybirsku.

Wyniki losowania niedługo po jego zakończeniu skomentował znany i ceniony ekspert Polsatu Sport, Wojciech Drzyzga, który zwrócił uwagę na to, że Biało-Czerwoni są podwójnym mistrzem świata i to nie oni powinni bać się rywalizacji w trudnej grupie, a nasi rywale.

„Jako podwójny obrońca tytułu nie powinniśmy się przejmować, czy mamy łatwą, czy trudną grupę. To inne zespoły powinny się obawiać. Grupa jest naprawdę ciekawa, jest w niej na pewno jeden poważny rywal, którym są Stany Zjednoczone. Bułgaria niewątpliwie przechodzi kryzys, bo zmienia zawodników reprezentacji, ale to też dobra drużyna. Zobaczymy czy ten rok rozwinie młodych zawodników z tego kraju. O Meksyku zbyt wiele nie wiemy. Będziemy ich obserwować. Każde ich zwycięstwo będzie ogromną niespodzianką.” – powiedział Drzyzga.

Przypominamy, że siatkarski mundial zostanie rozegrany w dziesięciu rosyjskich miastach w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku. Najlepsze zespoły globu rywalizować będą w: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Krasnojarsku, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Jarosławiu, Kemerowie i Ufie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds