Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Znamy szczegółowy terminarz!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała we wtorek 5 lipca szczegółowy terminarz Mistrzostw Świata 2022 mężczyzn, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną między innymi w Polsce. Z kim i kiedy zagrają Biało-Czerwoni, ile meczów zostanie rozegranych w naszym kraju i w których miastach zagości siatkarski mundial? Znamy już odpowiedzi na te wszystkie pytania!

Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Znamy szczegółowy terminarz! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

MŚ 2022 siatkarzy: Terminarz reprezentacji Polski

Losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn już dawno za nami. Od kilku dobrych tygodni wiemy, że Biało-Czerwoni zmagania rozpoczną od konfrontacji z drużynami narodowymi Bułgarii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. We wtorek 5 lipca oficjalnie potwierdzono, że wszystkie te spotkania rozegrane zostaną w katowickim „Spodku”, nazywanym nie bez przyczyny mekką polskiej siatkówki.

  • 26 sierpnia, 20:30 – Polska – Bułgaria („Spodek”, Katowice)
  • 28 sierpnia, 20:30 – Polska – Meksyk („Spodek”, Katowice)
  • 30 sierpnia, 20:30 – Polska – USA („Spodek”, Katowice)

Ponadto w Polsce, również w stolicy województwa śląskiego, swoje mecze rozgrywać będzie grupa „A”, w skład której wchodzą reprezentacje Ukrainy, Serbii, Tunezji i Portoryko. Uczestników mundiali Mecze pozostałych czterech grup odbywać się będą na Słowenii.

Łącznie w Polsce odbędą się 22 spotkania siatkarskiego mundialu. Oprócz spotkań grup A i C, polskie miasta zorganizują jeszcze dziesięć pojedynków fazy play-off. Z tego aż 4 spotkania 1/8 finału oraz 2 ćwierćfinały ugości Arena Gliwice. Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w katowickim „Spodku”.

Mecze w tzw. strefie medalowej zaplanowano na 10 i 11 września. Wypada mieć nadzieję, że tak jak w 2014 i 2018 roku, zamelduje się w nich również reprezentacja Polski, która w dwóch ostatnich edycjach siatkarskiego mundialu stawała na najwyższym stopniu podium.

Grupy MŚ 2022 siatkarzy

  • Grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
  • Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
  • Grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
  • Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
  • Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
  • Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Przypominamy, że pełną rozpiskę Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej FIVB.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x