Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Znamy szczegółowy terminarz!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała we wtorek 5 lipca szczegółowy terminarz Mistrzostw Świata 2022 mężczyzn, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną między innymi w Polsce. Z kim i kiedy zagrają Biało-Czerwoni, ile meczów zostanie rozegranych w naszym kraju i w których miastach zagości siatkarski mundial? Znamy już odpowiedzi na te wszystkie pytania!

Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Znamy szczegółowy terminarz! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

MŚ 2022 siatkarzy: Terminarz reprezentacji Polski

Losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn już dawno za nami. Od kilku dobrych tygodni wiemy, że Biało-Czerwoni zmagania rozpoczną od konfrontacji z drużynami narodowymi Bułgarii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. We wtorek 5 lipca oficjalnie potwierdzono, że wszystkie te spotkania rozegrane zostaną w katowickim „Spodku”, nazywanym nie bez przyczyny mekką polskiej siatkówki.

  • 26 sierpnia, 20:30 – Polska – Bułgaria („Spodek”, Katowice)
  • 28 sierpnia, 20:30 – Polska – Meksyk („Spodek”, Katowice)
  • 30 sierpnia, 20:30 – Polska – USA („Spodek”, Katowice)

Ponadto w Polsce, również w stolicy województwa śląskiego, swoje mecze rozgrywać będzie grupa „A”, w skład której wchodzą reprezentacje Ukrainy, Serbii, Tunezji i Portoryko. Uczestników mundiali Mecze pozostałych czterech grup odbywać się będą na Słowenii.

Łącznie w Polsce odbędą się 22 spotkania siatkarskiego mundialu. Oprócz spotkań grup A i C, polskie miasta zorganizują jeszcze dziesięć pojedynków fazy play-off. Z tego aż 4 spotkania 1/8 finału oraz 2 ćwierćfinały ugości Arena Gliwice. Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w katowickim „Spodku”.

Mecze w tzw. strefie medalowej zaplanowano na 10 i 11 września. Wypada mieć nadzieję, że tak jak w 2014 i 2018 roku, zamelduje się w nich również reprezentacja Polski, która w dwóch ostatnich edycjach siatkarskiego mundialu stawała na najwyższym stopniu podium.

Grupy MŚ 2022 siatkarzy

  • Grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
  • Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
  • Grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
  • Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
  • Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
  • Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Przypominamy, że pełną rozpiskę Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej FIVB.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Znamy szczegółowy terminarz!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P