Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Ogłoszono terminarz fazy grupowej!

Do siatkarskiego mundialu, który w 2022 roku odbędzie się w Rosji, pozostało jeszcze ponad dziesięć miesięcy, ale już dziś, w środę 13 października, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła na swoich stronach szczegółowy harmonogram pierwszej fazy grupowej. Kiedy i z kim rozpoczną zmagania broniący tytułu z 2018 roku Biało-Czerwoni?

Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022: Ogłoszono terminarz fazy grupowej! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Wiemy z kim i kiedy zagrają polscy siatkarze na MŚ 2022

Na wstępie warto przypomnieć, że już jakiś czas tremu odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Polska z racji tego, że broni tytułu wywalczonego w 2018 roku była w nim rozstawiona. Teoretycznie miało to pozwolić na uniknięcie najmocniejszych rywali na pierwszym etapie rywalizacji. To się jednak nie udało, bo ślepy los przydzielił nas do jednej grupy z Amerykanami. Ponadto przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Bułgarzy i Meksykanie. Żaden inny rozstawiony zespół nie trafił na tak wymagających przeciwników, co można zaobserwować w szczegółach poniżej.

Podział na grupy:
Grupa A (Moskwa): Rosja, Serbia, Tunezja, Portoryko
Grupa
B” (Kemerowo): Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
Grupa „C” (Nowosybirsk): Polska, Stany Zjednoczone, Meksyk, Bułgaria
Grupa „D” (Ufa): Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
Grupa „E
(Jekaterynburg): Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
Grupa „F
(Krasnojarsk): Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Reprezentacja Polski zmagania na siatkarskim mundialu w Rosji rozpocznie meczem z Bułgarią 27 sierpnia. Dwa kolejne spotkania pierwszej fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 rozegrane zostaną dzień po dniu. Biało-Czerwoni najpierw zmierzą się z Meksykiem, a na zakończenie tego etapu rywalizacji z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych. Spotkanie to najprawdopodobniej wyłoni zwycięzcę grupy „C”, która swoje mecze rozgrywać będzie w Nowosybirsku.

  • 27 sierpnia 2022: Polska – Bułgaria
  • 28 sierpnia 2022: Polska – Meksyk
  • 29 sierpnia 2022: Polska – Stany Zjednoczone

Do mistrzowskiego turnieju zostało jeszcze dziesięć i pół miesiąca, więc może dojść jeszcze do jakichś korekt, ale we wstępnym harmonogramie wszystkie potyczki Biało-Czerwonych zaplanowano na godzinę 15:00 czasu polskiego. Wciąż jednak nie wiemy, kto po Vitalu Heynenie przejmie siatkarską reprezentację Polski mężczyzn, choć coraz więcej wskazuje na to, że będzie nim faworyt prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego, Serb Nikola Grbić, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do triumfu w Lidze Mistrzów CEV 2020/2021.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button