Siatkarska LM: W czwartek poznamy polskiego finalistę i jego rywala!

W czwartek 7 kwietnia rozegrane zostaną rewanżowe pojedynki w ramach półfinałów Ligi Mistrzów CEV 2021/2022, które pozwolą wyłonić obu uczestników majowych SuperFinałów. O godzinie 20:00 na parkiet wyjdą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, a pół godziny później Trentino Itas i Sir Sicoma Monini Perugia. Transmisje na sportowych antenach Telewizji Polsat.

Siatkarska LM: W czwartek poznamy polskiego finalistę i jego rywala! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

W czwartek poznamy finalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów 2021/2022

Wiadomo, że w najważniejszym meczu sezonu 2021/2022 w klubowej siatkówce na Starym Kontynencie spotkają się zespoły z Polski i Włoch, ale wciąż otwartą sprawą jest to, które z nich. Po pierwszych spotkaniach w lepszej sytuacji są Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trentino Itas, które wygrały wyjazdowe spotkania, kolejno 3:0 i 3:2. Jastrzębski Węgiel i Sir Sicoma Monini Perugia, w której pierwsze skrzypce gra Wilfredo Leon, nie powiedziały jednak jeszcze ostatniego słowa.

W polskim półfinale zdecydowanym faworytem są oczywiście kędzierzynianie i to nie tylko ze względu na wynik pierwszego pojedynku. Dziś już nie jest żadną tajemnicą, że jastrzębianie zarówno przed tygodniem, jak i na przestrzeni ostatnich dni, borykają się z licznymi problemami zdrowotnymi. Powrót do gry na najwyższym poziomie, który pozwoliłby walczyć z ZAKSĄ jak równy z równym, nie będzie więc łatwy, ale wiara wciąż jest.

We włoskiej parze sytuacja jest zdecydowanie bardziej wyrównana, bo pierwsze spotkanie zakończył się sensacyjną porażką Perugii, ale dopiero po tie-breaku. Co za tym idzie, Leon i spółka wygrywając 3:0 lub 3:1 awansują do SuperFinałów, a w razie wygranej 3:2 zarządzony zostanie tzw. złoty set, rozgrywany na zasadach tie-breaka. Każda porażka faworyta bukmacherów oznacza oczywiście awans Trentino Itas, który w poprzedniej edycji był finałowym rywalem kędzierzynian.

Do powtórki finału sprzed roku dojdzie już na pewno w rywalizacji siatkarek, bo do A.Carraro Imoco Conegliano dołączył wczoraj VakifBank Stambuł, który co prawda przegrał w rewanżu 0:3 z Fenerbahce Stambuł, ale następnie wygrał złotego seta i tym samym to klubowe mistrzynie świata staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzyń CEV 2021/2022.

Przed rewanżowym meczem Grupa Azoty ZAKSA – Jastrzębski Węgiel

Powyżej zamieściliśmy tweeta z wypowiedzią libero jastrzębian, Jakuba Popiwczaka. Trzeba więc oddać głos również zawodnikom Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, co będzie możliwe dzięki materiałom przygotowanym przez Biuro Prasowe klubu z Opolszczyzny.

Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV
Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Jastrzębski Węgiel o godzinie 20:00 w czwartek 7 kwietnia. Bezpośrednia transmisja na kanale Polsat Sport. Samo spotkanie zostanie poprzedzone godzinnym studiem eksperckim.

Źródło: volley24.pl

0 / 5. Ocen: 0

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Siatkarska LM: W czwartek poznamy polskiego finalistę i jego rywala!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P