Siatkarska LM: W czwartek poznamy polskiego finalistę i jego rywala!

W czwartek 7 kwietnia rozegrane zostaną rewanżowe pojedynki w ramach półfinałów Ligi Mistrzów CEV 2021/2022, które pozwolą wyłonić obu uczestników majowych SuperFinałów. O godzinie 20:00 na parkiet wyjdą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, a pół godziny później Trentino Itas i Sir Sicoma Monini Perugia. Transmisje na sportowych antenach Telewizji Polsat.

Siatkarska LM: W czwartek poznamy polskiego finalistę i jego rywala! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

W czwartek poznamy finalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów 2021/2022

Wiadomo, że w najważniejszym meczu sezonu 2021/2022 w klubowej siatkówce na Starym Kontynencie spotkają się zespoły z Polski i Włoch, ale wciąż otwartą sprawą jest to, które z nich. Po pierwszych spotkaniach w lepszej sytuacji są Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trentino Itas, które wygrały wyjazdowe spotkania, kolejno 3:0 i 3:2. Jastrzębski Węgiel i Sir Sicoma Monini Perugia, w której pierwsze skrzypce gra Wilfredo Leon, nie powiedziały jednak jeszcze ostatniego słowa.

W polskim półfinale zdecydowanym faworytem są oczywiście kędzierzynianie i to nie tylko ze względu na wynik pierwszego pojedynku. Dziś już nie jest żadną tajemnicą, że jastrzębianie zarówno przed tygodniem, jak i na przestrzeni ostatnich dni, borykają się z licznymi problemami zdrowotnymi. Powrót do gry na najwyższym poziomie, który pozwoliłby walczyć z ZAKSĄ jak równy z równym, nie będzie więc łatwy, ale wiara wciąż jest.

We włoskiej parze sytuacja jest zdecydowanie bardziej wyrównana, bo pierwsze spotkanie zakończył się sensacyjną porażką Perugii, ale dopiero po tie-breaku. Co za tym idzie, Leon i spółka wygrywając 3:0 lub 3:1 awansują do SuperFinałów, a w razie wygranej 3:2 zarządzony zostanie tzw. złoty set, rozgrywany na zasadach tie-breaka. Każda porażka faworyta bukmacherów oznacza oczywiście awans Trentino Itas, który w poprzedniej edycji był finałowym rywalem kędzierzynian.

Do powtórki finału sprzed roku dojdzie już na pewno w rywalizacji siatkarek, bo do A.Carraro Imoco Conegliano dołączył wczoraj VakifBank Stambuł, który co prawda przegrał w rewanżu 0:3 z Fenerbahce Stambuł, ale następnie wygrał złotego seta i tym samym to klubowe mistrzynie świata staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzyń CEV 2021/2022.

Przed rewanżowym meczem Grupa Azoty ZAKSA – Jastrzębski Węgiel

Powyżej zamieściliśmy tweeta z wypowiedzią libero jastrzębian, Jakuba Popiwczaka. Trzeba więc oddać głos również zawodnikom Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, co będzie możliwe dzięki materiałom przygotowanym przez Biuro Prasowe klubu z Opolszczyzny.

Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV
Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Jastrzębski Węgiel o godzinie 20:00 w czwartek 7 kwietnia. Bezpośrednia transmisja na kanale Polsat Sport. Samo spotkanie zostanie poprzedzone godzinnym studiem eksperckim.

Źródło: volley24.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x