Siatkarska LM: Środowy mecz ZAKSY odwołany!

Klub ZAKSA S.A. poinformował we wtorkowy wieczór, iż w rezultacie przeprowadzonych testów antygenowych na obecność wirusa SARS-CoV-2 znaczna część drużyny otrzymała wynik pozytywny. Osoby z pozytywnymi wynikami testów pozostają w izolacji i oczekują na wynik testu RT-PCR. W związku z tym nie dojdzie do skutku zaplanowany na środę mecz Ligi Mistrzów CEV siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, w którym mieli się zmierzyć z Łokomotiwem Nowosybirsk. Czy w związku z tym obrońcy trofeum zostaną ukarani walkowerem?!

Siatkarska LM: Środowy mecz ZAKSY odwołany! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Mecz ZAKSY w Lidze Mistrzów CEV przełożony

Środowa konfrontacja Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Łokomotiwem Nowosybirsk miała być jednym z największych hitów czwartej kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. Drugie zwycięstwo broniących trofeum kędzierzynian nad Rosjanami w zasadzie zapewniałoby przedstawicielowi PlusLigi minimum drugie miejsce w grupie. Zaplanowane a 26 stycznia spotkanie nie dojdzie jednak do skutku. Jak łatwo się domyślić, na przeszkodzie stanęła rozlewająca się po kraju piąta fala pandemii koronawirusa, o czym dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu wicemistrzów Polski.

Po spotkaniu PlusLigi w Warszawie ze względu na to, że kilku zawodników zgłosiło złe samopoczucie prewencyjnie wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego regularnie od 23 stycznia byli poddawani testom (wykonywano testy antygenowe) na obecność wirusa SARS-CoV-2. W wyniku przeprowadzanych testów pozytywne wyniki uzyskała znaczna część członków Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W związku ze zbliżającym się meczem Ligi Mistrzów, mimo braku objawów charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2, zawodnicy pozostający w trybie treningowym 25 stycznia prewencyjnie zostali skierowani na testy RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.


W wyniku zaistniałej sytuacji, w porozumieniu z Lokomotivem Novosibirsk oraz Europejską Federacją Siatkówki ustalono, że zaplanowane na 26 stycznia spotkanie 4. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrane 12 lutego. Jedynym z rozwiązań, pozwalającym uniknąć walkowera ze strony Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, było porozumienie, ustalające, że mecz odbędzie się w Rosji. Drużyna Lokomotivu Novosibirsk wraca do Rosji, Europejskiej Federacji Siatkówki dziękujemy za zrozumienie sytuacji, a naszym rywalom za postawę fair-play.


Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, Europejską Federacją Siatkówki oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz ewentualnych zmianach w terminarzu rozgrywek PlusLigi czy Pucharu Polski będziemy informować na bieżąco.


Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z jakimkolwiek zawodnikiem/ członkiem sztabu szkoleniowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania, któregokolwiek z objawów koronawirusa prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Źródło: zaksa.pl/@ZAKSAofficial on Twitter

W tej całej sytuacji warto docenić postawę przeciwnika, który mógł skorzystać z okazji i wymusić walkowera, co przecież miało miejsce w kilku innych przypadkach. Na szczęście zwyciężył duch fair play. Oczywiście Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle musiała pójść na rękę przeciwnikowi i zgodzić się na rozegranie rewanżowego spotkania na jego terenie, ale koniec końców to lepsze rozwiązanie, bo o wyniku rywalizacji zadecyduje postawa obu ekip na parkiecie, a nie decyzja przy zielonym stoliku.

Przypominamy, że we wtorek swoje mecze w czwartej kolejce fazy grupowej rozegrały Jastrzębski Węgiel i Projekt Warszawa. Powody do zadowolenia mają jednak tylko mistrzowie Polski, którzy zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. Warszawianie mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy play-off.

Źródło: Volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button