Siatkarska LM: Polskie kluby poznały rywali w fazie pucharowej! [Drabinki play-off]

W środę 15 lutego zakończyliśmy zmagania w barażach o 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz fazę grupową Ligi Mistrzyń CEV. Tego dnia poznaliśmy też ćwierćfinałowych rywali Jastrzębskiego Węgla oraz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także przeciwników trzech drużyn z polskiej TAURON Ligi w rundzie barażowej LM siatkarek.

Fot.: CEV.eu (materiały prasowe)

Drabinka play-off LM siatkarzy: Z kim zagrają kluby z PlusLigi?

W środę na parkietach siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV rozegrane zostały decydujące mecze baraży o ćwierćfinał rozgrywek. W bratobójczej walce dwóch klubów PlusLigi broniąca tytułu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się lepsza od debiutującego w LM Aluronu CMC Warty Zawiercie, choć rewanżowe spotkanie przegrała (3:0, 2:3). Ponadto Berlin Recycling Volleys wyeliminował Ziraat Bankasi Ankara (3:2), a niemieckie VfB Fredrichshafen francuskie Tours VB (3:0, 3:2).

Tym samym znamy już komplet ćwierćfinalistów. Wcześniej bezpośredni awans do 1/4 finału LM CEV 2022/23 wywalczyli zwycięzcy pięciu grup, w tym drużyna Jastrzębskiego Węgla, która w fazie grupowej odniosła komplet zwycięstw. Jak wyglądają pary ćwierćfinałowe i ścieżka polskich drużyn do SuperFinału 2023, który wyłoni tegorocznego zwycięzcę najważniejsze z europejskich pucharów w świecie siatkówki?

  • [1] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Itas Trentino
  • [2] Berlin Recycling Volleys vs Sir Sicoma Monini Perugia
  • [3] Halkbank Ankara vs Cucine Lube Civitanova
  • [4] VfB Fredrichshafen vs Jastrzębski Węgiel

W bezpośredniej walce o udział w SuperFinale Ligi Mistrzów CEV 2022/23 zmierzą się ze sobą zwycięzcy ćwierćfinału nr 1 i 2 oraz 3 i 4. Istnieje więc szansa, że będziemy mieli polski finał. Łatwiejszą ścieżkę mają jastrzębianie, ale kędzierzynian przekreślać też nie można, choć im przyjdzie się zmierzyć z dwoma włoskimi potęgami. Mecze 1/4 finału LM zaplanowano na pierwszą połowę marca bieżącego roku.

Drabinka play-off LM siatkarek: Z kim zagrają kluby TAURONLigi?

W środowe popołudnie rozegrane zostały też dwa zaległe spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV, podczas których prowadzona była zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji. W pierwszym z tych spotkań ŁKS Commercecon Łódź przegrał 0:3 z Fenerbahce Opet Stambuł. W drugim VakifBank Stambuł niespodziewanie przegrał 1:3 z Igor Gorgonzola Novara.

Po zakończeniu rywalizacji poznaliśmy drabinkę fazy play-off, w której „Łódzkie Wiewióry”, ale też Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów, rozpoczną zmagania od rundy barażowej. Jak to będzie wyglądało w szczegółach?

Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka ŁKS Commercecon Łódź, któremu przyjdzie się zmierzyć z broniącym tytułu VakifBankiem. Grupa Azoty Chemik Police rywalizować będzie z Fenerbahce Opet Stambuł, którego forma rośnie i też będzie bardzo trudno wyeliminować tego rywala. Przynajmniej teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka Developres BELLA DOLINA Rzeszów, który powalczy z francuskim Volero Le Cannet.

Źródło: volley24.pl/CEV.eu

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button