Siatkarska Liga Narodów 2022: Skład reprezentacji Polski na turniej w Sofii!

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet jest już w stolicy Bułgarii, gdzie w środę rozpocznie zmagania w trzecim, a więc w ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów 2022. W jakim składzie do rywalizacji, której stawką jest awans do turnieju finałowego, przystąpią Biało-Czerwone?

Siatkarska Liga Narodów 2022: Skład reprezentacji Polski na turniej w Sofii! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Skład polskich siatkarek na turniej w Bułgarii

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet po ośmiu rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Polki mają na koncie cztery zwycięstwa i jedenaście punktów, o jedno oczko mniej od ósmej Tajlandii. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w Ankarze, awansuje osiem najlepszych ekip, więc szanse wciąż są, ale po niespodziewanej porażce z Belgią podczas poprzedniego tygodnia rywalizacji łatwo o to nie będzie.

Trener Stefano Lavarini dokonał kilku zmian w składzie na turniej w Soffi. Wolne dostała środkowa Klaudia Alagierska, która w miniony weekend wyszła za mąż. Zastąpiła ją Agnieszka Kąkolewska. W miejsce Kamili Witkowskiej wskoczyła Anna Stencel, a na rozegraniu Katarzynę Wenerską zamieniła Alicja Grabka.

SLN 2022: Terminarz Polek podczas turnieju w Sofii

Podobnie jak podczas poprzednich tygodni zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów, wszystkie spotkania Polek będzie można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz w TVP Sport.

  • Środa 29 czerwca: 19:00 Polska – Włochy
  • Czwartek 30 czerwca: 15:30 Polska – Chiny
  • Sobota 2 lipca: 12:30 Polska – Dominika
  • Niedziela 3 lipca: 19:00 Polska – Bułgaria

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x