Siatkarska Liga Narodów 2022: Skład reprezentacji Polski na turniej w Sofii!

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet jest już w stolicy Bułgarii, gdzie w środę rozpocznie zmagania w trzecim, a więc w ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów 2022. W jakim składzie do rywalizacji, której stawką jest awans do turnieju finałowego, przystąpią Biało-Czerwone?

Siatkarska Liga Narodów 2022: Skład reprezentacji Polski na turniej w Sofii! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Skład polskich siatkarek na turniej w Bułgarii

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet po ośmiu rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Polki mają na koncie cztery zwycięstwa i jedenaście punktów, o jedno oczko mniej od ósmej Tajlandii. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w Ankarze, awansuje osiem najlepszych ekip, więc szanse wciąż są, ale po niespodziewanej porażce z Belgią podczas poprzedniego tygodnia rywalizacji łatwo o to nie będzie.

Trener Stefano Lavarini dokonał kilku zmian w składzie na turniej w Soffi. Wolne dostała środkowa Klaudia Alagierska, która w miniony weekend wyszła za mąż. Zastąpiła ją Agnieszka Kąkolewska. W miejsce Kamili Witkowskiej wskoczyła Anna Stencel, a na rozegraniu Katarzynę Wenerską zamieniła Alicja Grabka.

SLN 2022: Terminarz Polek podczas turnieju w Sofii

Podobnie jak podczas poprzednich tygodni zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów, wszystkie spotkania Polek będzie można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz w TVP Sport.

  • Środa 29 czerwca: 19:00 Polska – Włochy
  • Czwartek 30 czerwca: 15:30 Polska – Chiny
  • Sobota 2 lipca: 12:30 Polska – Dominika
  • Niedziela 3 lipca: 19:00 Polska – Bułgaria

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Siatkarska Liga Narodów 2022: Skład reprezentacji Polski na turniej w Sofii!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P