Siatkarska Liga Mistrzów jednak w Bełchatowie! Jak to możliwe?

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w minionym sezonie PlusLigi zajęli czwarte miejsce i tym samym nie zakwalifikowali się do rozgrywek Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. Żółto-czarni zagrają w tegorocznej edycji Pucharu CEV. Pomimo tego najważniejsze rozgrywki klubowe w świecie siatkówki i tak zawitają do Bełchatowa. Jak do tego doszło?

Siatkarska Liga Mistrzów jednak w Bełchatowie! Jak to możliwe? (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Liga Mistrzów CEV: IBB Polonia Londyn zagra… w Bełchatowie

Już spieszymy z odpowiedzią. W Bełchatowie, konkretnie w hali „Energia” swoje spotkania rozegrają mistrzowie Anglii, IBB Polonia Londyn, klub partnerski miejscowej PGE Skry. Obie organizacje współpracują ze sobą od wielu lat i jest to jak widać współpraca owocna i przynosząca obopólne korzyści.

Przypominamy, że bełchatowska drużyna w sezonie 2021/2022 weźmie udział w Pucharze CEV, czyli w zmaganiach, które można w pewnym sensie porównać do piłkarskiej Ligi Europy UEFA. W nieco lepszej sytuacji znalazła się natomiast ekipa IBB Polonii Londyn, bo zespół ten wywalczył sobie prawo występów w elitarnej Lidze Mistrzów, a swoje domowe mecze zdecydował się rozegrać właśnie… w hali Energia, na co zgodę wyraziła już Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV).

W hali Energia organizowaliśmy już dziesiątki meczów Ligi Mistrzów, a zdecydowaną większość z nich była zwycięska dla PGE Skry. Nasz obiekt doskonale zna więc klimat najbardziej prestiżowego klubowego turnieju europejskiego i cieszę się, że IBB Polonia Londyn weźmie udział w kolejnej jego edycji. Mam nadzieję, że to właśnie w hali Energia przy wsparciu polskich kibiców, również z Bełchatowa, IBB Polonia będzie cieszyła się z wygranej. Życzę powodzenia naszym przyjaciołom!” – powiedział Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy IBB Polonia i białoruskim Szachciorem Soligorsk, bo póki co o nich mowa, odbędą w dniach 5 i 7 października. Co ważne zostaną rozegrane przy udziale publiczności, co jest niezwykle ważne dla siatkarzy z Londynu, którzy zapewne będą mogli liczyć na wsparcie polskich kibiców.

To jednak nie wszystko, 30 września IBB Polonia również zagra raz jeszcze w hali „Energia”, ale z.. PGE Skrą! Będzie to wyjątkowy mecz towarzyski cementujący nie tylko wieloletnią przyjaźń klubów, ale również wydarzenie połączone z prezentacją bełchatowskiej drużyny, która już na początku października rozpoczyna zmagania w PlusLidze 2021/2022. Wstęp dla kibiców będzie wolny!

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X