Siatkarska Liga Mistrzów: Dwie wygrane polskich drużyn! W środę trzecia?

Wtorek 14 grudnia na europejskich parkietach należał do polskich drużyn, które wygrały oba spotkania Ligi Mistrzów CEV za komplet punktów. W środę przed taką szansą stanie trzeci przedstawiciel PlusLigi.

Siatkarska Liga Mistrzów: Dwie wygrane polskich drużyn! W środę trzecia? (Fot.: CEV) [Fot.: CEV/materiały prasowe]

Liga Mistrzów CEV: Zwycięstwa ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla

Broniąca pucharu wywalczonego przed rokiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV trafiła do tzw. grupy śmierci razem z włoską Cucine Lube Civitanovą i rosyjskim Łokomotiwem Nowosybirsk. To pomiędzy tymi trzema zespołami rozstrzygnie się sprawa awansu do fazy play-off, słoweńskim Maribor, który uzupełnia stawkę, będzie miał problem, żeby urwać pojedynczego seta. Z tego też powodu kluczowe w kontekście awansu było wyjazdowe starcie kędzierzynian z Rosjanami. Doszło do niego we wtorek 14 grudnia. Najlepszy zespół siatkarskiej LM 2021/2022 zagrał jak na mistrza przystało, wywożąc z Syberii komplet trzech punktów. ZAKSA choć nie bez problemów zwyciężyła 3:1, a bohaterem spotkania został Łukasz Kaczmarek, który zdobył aż 23 punkty.

Zgodnie z planem przebiegła również wtorkowa rywalizacja Jastrzębskiego Węgla z belgijskim Knack Roeselare. Mistrzowie Polski w swoim drugim meczu fazy grupowej ponownie nie stracili nawet jednego seta i umocnili się na prowadzeniu w grupie.

Projekt Warszawa kontra Ziraat Bankasi w siatkarskiej LM

W środę o godzinie 20:30 na warszawskim Torwarze w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów 2021/2022 zaprezentuje się miejscowy Projekt, który powalczy o punkty z tureckim Ziraatem Bankasi, trzecim obecnie zespołem tureckiej ekstraklasy. W kadrze drużyny rywala znajdziemy znane na światowych parkietach nazwiska, żeby wymienić tylko Kubańczyka Oreola Camejo.

Faworytem będą jednak warszawianie, którzy z dobrej strony pokazali się w konfrontacji z Dinamem Moskwa. Siatkarze ze stolicy podczas wyjazdowej potyczki urwali rosyjskiemu faworytowi dwa sety, czym zaskoczyli wielu ekspertów.

Spotkanie Projekt Warszawa – Ziraat Bankasi o godzinie 20:30 w środę 15 grudnia. Bezpośrednia transmisja na kanale Polsat Sport.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button