Siatkarki Grot Budowlanych Łódź odebrały brązowe medale

Coraz mniej niewiadomych w play-off TAURON Ligi siatkarek. We wtorek wieczorem poznaliśmy brązowe medalistki sezonu 2022/23. Zostały nimi siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które w trzech meczach rozstrzygnęły losy rywalizacji z BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała.

Grot Budowlani Łódź zagrają w Lidze Mistrzyń CEV 2023/24 (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Lga)

TAURON Liga 2022/23: Grot Budowlani Łódź z medalem

Zespół Grot Budowlanych Łódź nie był wskazywany jako kandydat do medali w sezonie 2022/23 TAURON Ligi. Zwłaszcza po fazie zasadniczej rozgrywek, którą drużyna z Łodzi zakończyła dopiero na szóstej pozycji. W związku z tym już na etapie ćwierćfinałów podopieczne trenera Macieja Biernata musiały rywalizować z obrońcą tytułu, ekipą Grupy Azoty Chemika Police.

Ku zaskoczeniu wszystkich ekspertów i komentatorów Grot Budowlani pokonali policzanki w pierwszym, wyjazdowym meczu serii toczonej do dwóch zwycięstw. U siebie łodzianki musiały jednak uznać wyższość bardziej utytułowanego rywala i wydawało się, że zmarnowały szansę na sprawienie sensacji. Nic z tych rzeczy! Szósta ekipa sezonu zasadniczego po raz drugi wygrała na wyjeździe i zameldowała się w półfinale!

Czytaj też:

W półfinałowej rywalizacji z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów siatkarki z Łodzi walczyły ambitnie, ale oba mecze przegrały dość gładko, bo w stosunku 0:3 i 1:3. Pozostała więc gra o brązowe medale i… awans do fazy grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzyń CEV.

Rywalem był młodziutki zespół BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała, który powrócił do rywalizacji o ligowe podium po dekadzie przerwy. Grot Budowlani wykorzystali swoją szansę i pewnie pokonali bielszczanki, zwyciężając trzy mecze. Kolejno: 3:1, 3:0 i ponownie 3:1.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Komentarze po ostatnim meczu o brąz TAURON Ligi

Maciej Biernat (Grot Budowlani Łódź)
Julia Nowicka (BKS BOSTiK Bielsko-Biała)
Justyna Łysiak (Grot Budowlani Łódź)

TAURON Liga 2022/23: Ceremonia dekoracji brązowych medalistek

To już koniec sezonu 2022/23 dla zespołów Grot Budowlanych Łódź i BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała, które tegoroczne zmagania mogą uznać za bardzo udane. Nie oznacza to jednak błogiego lenistwa wszystkich zawodniczek. Wiele z nich zyskało bowiem uznanie w oczach selekcjonera Stefano Lavariniego i otrzymało powołania na sezon reprezentacyjny 2023.

Źródło: volley24.pl/TAURON Liga

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button