Serhij Krykun nowym graczem Piasta Gliwice!

W środę 7 czerwca Piast Gliwice poinformował, że zakontraktował Serhija Krykuna. 26-letni skrzydłowy podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia o kolejny rok. To jak na razie jeden z najciekawszych ruchów podczas okna transferowego przed sezonem 2023/2024.

Piast Gliwice zakontraktował Serhija Krykuna!
(Fot.: @PiastGliwiceSA on Twitter)

Piast Gliwice: Serhij Krykun z kontraktem do 2026 roku

Najnowszy nabytek Piasta Gliwice urodził się 22 września 1996 roku w Karpiłówce na Ukrainie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubach takich jak FK Cumań i FK Poddubce. W 2015 roku przeniósł się do Polski i zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie występował w Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska oraz w miejscowym Podlasiu. W kolejnych latach reprezentował Garbarnię Kraków oraz Resovię Rzeszów, a w 2020 roku przeniósł się do Górnika Łęczna.

W barwach Zielono-Czarnych rozegrał łącznie 108 meczów, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował sześć asyst. Czego po swoim nowym zawodniku mogą spodziewać się kibice „Piastunek”?

Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do Piasta. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o klubie, zespole oraz trenerze. Teraz jest czas na chwilę urlopu, ale już nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań i ciężkiej pracy. Mogę wnieść do zespołu szybkość, determinację i charakter. A najważniejsze cele? Przede wszystkim, jak najwięcej wygranych z Piastem, a także dużo bramek i asyst – dodał nowy zawodnik gliwiczan.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Nie jest tajemnicą, że w wyścigu o podpis piłkarza pod kontraktem miało brać udział jeszcze kilka innych klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym Górnik Zabrze. Ostatecznie jednak najkonkretniejsi okazali się działacze z Okrzei w Gliwicach.

  • Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice: Cieszymy się, że Serhij Krykun dołączył do Piasta Gliwice i już od pierwszego dnia przygotowań do nowego sezonu będzie trenował z drużyną. Liczymy, że szybko zaaklimatyzuje się w zespole i przeniesie swoją formę na przyszłe rozgrywki.
  • Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice: Trafił do nas piłkarz, który potrafi zdobywać bramki, co pokazał w poprzednim sezonie. Cechuje go pracowitość oraz duża dynamika i szybkość. Cieszę się, że Serhij Krykun przepracuje z Piastem cały okres przygotowawczy, bo to pomoże mu zaadaptować się w drużynie.

Przypominamy, że w zakończonym niedawno sezonie Serhij Krykun wystąpił w 33 meczach Fortuna 1. ligi, w których strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty. Na swoim koncie zapisał również pięć spotkań w minionych rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

Źródło: Piast-Gliwice.eu/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X