Sergio Aguero ogłosił zakończenie kariery!

W środę 15 grudnia, w samo południe na stadionie Camp Nou, napastnik FC Barcelony Sergio „Kun” Aguero ogłosił oficjalnie decyzję o zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej! To pokłosie problemów zdrowotnych, które ujawniły się w październiku bieżącego roku.

Sergio Aguero ogłosił zakończenie kariery! (Fot.: FC Barcelona/Twitter)

Gwiazda FC Barcelony kończy ze sportem

O swojej decyzji Kun Aguero poinformował osobiście. Nie było to łatwe, co doskonale widać było podczas transmisji konferencji, kiedy to Argentyńczykowi co chwilę łamał się głos, a łzy napływały do oczu. Zawodnik potwierdził, że zakończenie kariery wymusza na nim stan zdrowia. Mowa rzecz jasna o arytmii serca, którą wykryto po październikowym meczu z Deportivo Alaves. Aguero nie dokończył tego spotkania, opuszczając boisko z powodu bólu w klatce piersiowej. Pogłębiona diagnostyka ujawniła wspomnianą powyżej wadę, a ta uniemożliwia profesjonalne uprawianie sportu.

Kun Aguero nie zdążył rozegrać zbyt wielu spotkań w barwach „Dumy Katalonii”, z którą związał się umową obowiązującą od 1 lipca 2021 roku po dekadzie występów dla Manchesteru City, którego stał się legendą. Wcześniej argentyński snajper występował w Atletico Madryt.

Przez całą profesjonalną karierę Argentyńczyk zdobył aż 436 goli w 802 oficjalnych meczach. Wszystko zaczęło się w Independiente (23 gole), następnie było Atletico Madryt (101), Manchester City (260) i FC Barcelona, dla której strzelił bramkę w Gran Derbi.

Tej klasy zawodnik musiał występować również w drużynie narodowej i tak faktycznie było. Dla „Albicelestes” zdobył łącznie 51 bramek, z czego 42 trafienia w seniorskiej kadrze, pozostałe w zespołach juniorskich.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X