Serb faworytem prezesa PZPS na nowego selekcjonera siatkarzy!

Kilka dni temu Sebastian Świderski został nowy Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, zastępując na tym stanowisku Jacka Kasprzyka. Najważniejszym wyzwaniem, jakie stoi przed nowym sternikiem siatkarskiej federacji w najbliższych tygodniach, jest wybór nowych selekcjonerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. We wtorek popularny „Świder” zdradził nazwisko swojego faworyta do przejęcia sterów w kadrze siatkarzy. Kto nim jest?

Serb faworytem prezesa PZPS na nowego selekcjonera siatkarzy!

Siatkówka: Świderski wskazał na Grbicia

We wtorkowy wieczór nowy prezes PZPS, Sebastian Świderski, był gościem nadawanego na antenie TVP Sport programu „Sportowy Wieczór”, gdzie musiał zmierzyć się z pytaniami o przyszłość polskiej siatkówki. Te najciekawsze dotyczyły oczywiście spraw personalny, a konkretnie wskazania następców Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego, którzy w ostatnim cyklu olimpijskim prowadzili nasze drużyny narodowe. Pewny zaskoczeniem może być fakt, że Świderski bez ogródek wskazał swojego faworyta do przejęcia kadry mężczyzn i wyjaśnił w czym tkwi problem.

„Tak naprawdę po każdej kolejnej propozycji rozpoczyna się konkurs. Co do męskiej kadry, to się on już zaczął, bo musimy rozpatrywać następne kandydatury. Moim faworytem jest Nikola Grbić, ale trenera będziemy wybierać „kolegialnie” na zarządzie. Musimy poczekać na Nikolę, bo on ma nowy i ważny kontrakt w Perugii. Musi go dobrze „ugryźć”, aby wszystkie strony były zadowolone. Ważne dla mnie jest to, że Grbić przejawia chęć prowadzenia naszej kadry. Będzie rozmawiał z włodarzem włoskiego klubu, aby jak najlepiej rozwiązać sprawę. Bez udziału menedżerów. W tym czasie będziemy zerkać też na inne oferty, ale najpierw zobaczymy, co z Nikolą.” – wyjaśnił szef PZPS.

Mniej wiadomo na temat selekcjonera kadry siatkarek, ale dowiedzieliśmy się, kto będzie pomagał w wyborze. Zajmie się tym była reprezentantka Polski i wielokrotna mistrzyni kraju, Aleksandra Jagieło, która po zakończeniu zawodniczej kariery przejęła stery w BKS-ie BOSTiK Bielsko-Biała.

Kiedy można spodziewać się ogłoszenia nowych selekcjonerów siatkarskich drużyn narodowych? Nieprędko. Sebastian Świderski zapowiedział, że tematu raczej nie uda się zamknąć w najbliższym miesiącu, bo wiele wskazuje, że szkoleniowcami naszych reprezentacji zostaną trenerzy związani obecnie z klubami.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Serb faworytem prezesa PZPS na nowego selekcjonera siatkarzy!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P