Selekcjoner siatkarek zostaje do 2022 roku!

Selekcjoner siatkarek zostaje do 2022 roku! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Nawrocki do MŚ 2022

Spekulowano o tym od dłuższego czasu, ale dziś zapadła oficjalna uchwała. Na jej mocy selekcjonerem polskich siatkarek, aż do zakończenia Mistrzostw Świata w 2022 roku, pozostanie dotychczasowy trener, Jacek Nawrocki.

Jest to pokłosie bardzo udanego 2019 roku w wykonaniu podopiecznych 54-letniego szkoleniowca, który poprowadził reprezentację do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów i strefy medalowej Mistrzostw Starego Kontynentu.

„Z rekomendacji Jacka Kasprzyka, prezesa PZPS i na podstawie pozytywnej oceny Pionu Sportu i Szkolenia, Zarząd PZPS podczas dzisiejszego posiedzenia podjął jednogłośną uchwałę o kontynuacji współpracy z trenerem Jackiem Nawrockim do zakończenia mistrzostw świata w roku 2022” – poinformowano na oficjalnym profilu polskiego związku piłki siatkowej na twitterze.

Skąd akurat 2022? To właśnie wtedy odbędzie się siatkarki mundial pań, którego po raz pierwszy w historii będziemy współgospodarzem. To impreza docelowa na najbliższego czterolecia, więc trudno się dziwić, że federacja nie zamierza eksperymentować ze sztabem szkoleniowym.

Wcześnie jednak, bo już w styczniu przyszłego roku, polskie siatkarki powalczą w Holandii o udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. O olimpijską przepustkę powalczymy w grupie z drużyną gospodarza, Bułgarkami i Azerkami.

W dalszej części turnieju, jeśli uda nam się awansować, naszymi rywalkami będą ekipy z drugiej grupy, czyli ktoś z grona: Turcja, Niemcy, Belgia, Chorwacja.

Betfan kod promocyjny

BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button