Sebastian Świderski szczerze o powołaniach Nikoli Grbicia

W programie „Misja Sport” Sebastian Świderski wyjawił, że wielokrotnie rozmawiał Nikolą Grbiciem na temat powołań. Prezes PZPS dodał, że nowy selekcjoner Polaków miał wolną rękę w swoich decyzjach.

Zdjęcie ilustracyjne

Następca Heynena zaskakuje

Sebastian Świderski postanowił zabrać głos w sprawie, która wzbudza wiele kontrowersji w środowisku dziennikarzy sportowych. Mowa o powołaniach Grbicia na nadchodzący sezon reprezentacyjny. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przyznał, że w żaden sposób nie ingerował w działania serbskiego trenera. – Wielokrotnie rozmawialiśmy z Grbiciem o powołaniach. Dostał wolną rękę względem tego, co robi. To ma być drużyna, którą on chce prowadzić, którą on chce stworzyć i nadać jej odpowiedni charakter – przyznał na antenie „Misja Sport” działacz.

Sporo kontrowersji wywołało pominięcie przez szkoleniowca Biało-Czerwonych Damiana Wojtaszka, Piotra Nowakowskiego, a szczególnie Fabiana Drzyzgi. Do sytuacji tego ostatniego odniósł się Świderski. – My go nie tracimy. Z tego, co wiem, nie pożegnał się z reprezentacją. Pamiętajmy, że to jest szeroka kadra do Ligi Narodów. Do niej trzeba zgłosić 25 zawodników, a tam jest 29, kilku więcej, jednak lista cały czas pozostaje otwarta – stwierdził.

Lista powołań

W szerokiej kadrze zabrakło kilku znanych zawodników, ale za to pojawiło sie kilka nowych twarzy czekających na swój debiut. Do tego grona można zaliczyć między innymi Karola Urbanowicza, Bartłomieja Lipińskiego oraz Jakuba Szymańskiego. Zestawienie 29 siatkarzy, których bierze pod uwagę Grbić przy wyborze „25” na zbliżającą się Ligę Narodów 2022 znajduje się poniżej.

Libero:
Jakub Popiwczak
Kamil Szymura
Paweł Zatorski

Rozgrywający:
Jan Firlej
Marcin Janusz
Łukasz Kozub
Grzegorz Łomacz

Środkowi:
Mateusz Bieniek
Norbert Huber
Karol Kłos
Jakub Kochanowski
Mateusz Poręba
Krzysztof Rejno
Karol Urbanowicz

Atakujący:
Bartłomiej Bołądź
Karol Butryn
Łukasz Kaczmarek
Bartosz Kurek
Maciej Muzaj

Przyjmujący:
Bartosz Bednorz
Tomasz Fornal
Bartosz Kwolek
Wilfredo Leon
Bartłomiej Lipiński
Piotr Orczyk
Kamil Semeniuk
Jakub Szymański
Rafał Szymura
Aleksander Śliwka

Start tegorocznej Ligi Narodów zaplanowany jest na 7 czerwca. Natomiast faza play-off zostanie rozegrana między 20 i 24 lipca.

Źródło: Misja Sport

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x