Sebastian Giovinco wraca do Europy. Włoch dołączy do Bereszyńskiego

Sebastian Giovinco po ponad 6 latach pozaeuropejskich wojaży postanowił wrócić do ojczyzny. Większość tego czasu spędził w kanadyjskim Toronto FC, będąc wówczas jednym z najlepszych zawodników w MLS. Teraz w wieku 35-lat napastnik wraca do Włoch, czy poradzi sobie znowu w Serie A?

Sebastian Giovinco zagra w Sampdorii (Fot.: Twitter/@TorontoFC)

Giovinco trafił do Sampdorii

Ostatnim klubem Włocha był saudyjski Al-Hilal, jednak od sierpnia pozostaje on wolnym zawodnikiem. Najwięcej mówiło się o powrocie do FC Toronto, gdzie Giovinco spędził najlepsze lata swojej kariery, jednak dzisiaj na swoim Twitterze Fabrizio Romano poinformował o dołączeniu Włocha do Sampdorii.

Do wspomnianego Toronto trafił w 2015 roku. W Ameryce natychmiast stał się gwiazdą ligi, w swoim pierwszym sezonie został królem strzelców, a dwa lata później wygrał Mistrzostwo MLS. Łączny dorobek Giovinco w kanadyjskim klubie to 142 mecze, a w nich aż 83 bramki i 51 asyst.

Przed opuszczeniem kontynentu napastnik grał tylko w rodzimej lidze we Włoszech. Grał w Empoli, Juventusie i Parmie. W barwach „Starej Damy” zdobył trzy Mistrzostwa Włoch i jeden Puchar Włoch. W Serie A zagrał 190 meczów, zdobywając 40 bramek i zaliczając 38 asyst.

Teraz Sebastian Giovinco zaliczy swój czwarty zespół w Serie A. Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w składzie zajmuje w tym momencie 16 miejsce w lidze

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X