Santos Tour Down Under: Bettiol zwycięzcą prologu

Włoski kolarz Alberto Bettiol z EF Education-EasyPost wygrał 5,5-kilometrowy prolog podczas kolarskiego wyścigu Santos Tour Down Under (2.UWT).

Santos Tour Down Under: Bettiol zwycięzcą prologu

Bettiol najszybszy w 5,5-kilometrowym prologu!

Bettiol zwyciężył w prologu w Adelajdzie pokonując Amerykanina Magnusa Sheffielda (INEOS Grenadiers) o 8 sekund i trzeciego na mecie Duńczyka Juliusa Johansena (Intermarche-Circus-Wanty) o 10 sekund.

Włoch założy koszulkę lidera na trasie 150-kilometrowego etapu w środę, który rozpoczyna się i kończy w miejscowości Tanunda na wzgórzach Adelajdy, przechodząc przez region uprawy winorośli Doliny Barossa.

W 23. edycji wyścigu bierze udział trzech polskich kolarzy. Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) zajął 74. miejsce w prologu, Łukasz Owsian z Team Arkea-Samsic był 110. a Kamil Gradek z Bahrain-Victorious ukończył rywalizację na 123. pozycji.

Zespół Alpecin-Deceuninck objął pozycję lidera klasyfikacji drużynowej. Podium po prologu uzupełniają Intermarche-Circus-Wanty i INEOS Grenadiers. W klasyfikacji młodzieżowców liderem został Amerykanin Magnus Sheffield.

Wyścig Santos Tour Down Under został wznowiony po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami COVID-19. Ostatnim zwycięzcą z 2020 roku jest Australijczyk Richie Porte, który jest dwukrotnym zwycięzcą wyścigu. Oprócz triumfu z 2020 roku był także najlepszy w 2017 roku.

Wyniki prologu:

  1. Alberto Bettiol (Włochy/EF Education-EasyPost) – 6:19
  2. Magnus Sheffield (USA/INEOS Grenadiers) +0.08
  3. Julius Johansen (Dania/Intermarche-Circus-Wanty) +0.10
  4. Kaden Groves (Australia/Alpecin-Deceuninck) +0.11
  5. Samuel Gaze (Nowa Zelandia/Alpecin-Deceuninck) +0.11
  6. Hugo Page (Francja/Intermarche-Circus-Wanty) +0.12
  7. Marius Mayrhofer (Niemcy/Team DSM) +0.13
  8. Jannik Steimle (Niemcy/Soudal-Quick Step) +0.13
  9. Jay Vine (Australia/UAE Team Emirates) +0.14
  10. Michael Matthews (Australia/Team Jayco AlUla) +0.14

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x