Rozdano medale XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w siatkówce!

W niedzielę 10 października rozegrane zostały decydujące mecze, a co za tym idzie poznaliśmy medalistów dwudziestych piątych, jubileuszowych ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. W turnieju, który odbywał się od piątku w Kędzierzynie-Koźlu rywalizowało kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów była jak co roku firma PKN ORLEN SA.

Rozdano medale XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w siatkówce! (Fot. Piotr Sumara/PLS)

Siatkówka: Medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów

Jak wspomniano na wstępie, medale rozdano w sumie w sześciu kategoriach wiekowych, aż w dwóch z nich triumfowały drużyny z Jastrzębia Zdroju, miasta aktualnych mistrzów Polski, zwycięzców sezonu 2021/2022 w PlusLidze. Co ciekawe, w jednej ze złotych ekip w Kędzierzynie-Koźlu występował drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski.

„Bardzo tęskniłem za tymi zawodami. Dla mnie to już 23 raz, gdy przyjechałem na mistrzostwa, wszystko zaczęło się w Jastrzębiu Zdroju i dla mnie trwa tak niemal przez ćwierćwiecze. Mamy teraz na sobie koszulki z napisem, że dobrze jest być mistrzem, musiały poczekać dwa lata, bo w poprzedniej rozegranej edycji nie wygraliśmy, a przed rokiem turniej się nie odbył z powodu pandemii. Miło było spotkać tylu znajomych i spędzić fajnie czas. Przede wszystkim ważne są rozmowy wieczorne, możliwość wspólnego pożartowania. Dla takich starszych dziadków to coś wspaniałego.” – mówi Leszek Dejewski, legenda mistrzostw, obecnie drugi trener Jastrzębskiego Węgla, złoty medalista w kategorii plus 55 z drużyną JSW Jastrzębie Borynia.

Popularność jubileuszowej edycji zmagań potwierdza, że mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbywał się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki, Kędzierzynie-Koźlu. Mieście zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów CEV. Co istotne, mistrzostwa powróciły po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Wyniki końcowe XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów
∂ Kategoria 35+
JSW Jastrzębie Borynia
Alu-Project DolnyŚląsk Wałbrzych
Masters Wrocław
∂ Kategoria 40+
VOLLEY CLUB Warszawa
BestCan Kurpie Volleyball Ostrołęka
KS Atak Gorzów Wielkopolski
∂ Kategoria 50+
REST Rzeszów
Pyrys-Bud Kurpie VolleyBall Ostrołęka
Ekspert Energia Warszawa
∂ Kategoria 55+
JSW Jastrzębie Borynia
KRD Volley Wrocław
INTER MARINE MASTERS Gdynia-Kamieniec
∂ Kategoria 60+
OLD STARS NAŁĘCZÓW
TORNADO Koszalin
Progress Września
∂ Kategoria 65+
PROFESSIONAL Warszawa
OLD STARS NAŁĘCZÓW
OLDBOJE Jaworzno

Na koniec warto raz jeszcze przypomnieć, że co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button