Roger Federer: Gwiazda tenisa odpada na wiele miesięcy po operacji kolana

Roger Federer w najbliższym czasie nie pojawi się na korcie tenisowym, w tym momencie ma tylko nadzieję, że będzie mógł kiedykolwiek wrócić do rywalizacji.

federer powrót po kontuzji
Roger Federer: Gwiazda tenisa odpada na wiele miesięcy po operacji kolana

Czy Roger Federer powróci jeszcze po kontuzji kolana?

40-letni gwiazdor ze Szwajcarii napisał w poście na swoim Instagramie, że przeszedł operację kolana i będzie „poza grą przez wiele miesięcy”. Oznacza to, że nie zagra w US Open, które ma rozpocząć się 30 sierpnia 2022 roku.

Federer dodał, że wykonując operację, trzeci raz na prawym kolanie, ma nadzieję „dać sobie promyk nadziei” na powrót na kort.

„Jestem realistą, ale nie zrozum mnie źle” – powiedział Federer w poście. „Wiem, jak trudno jest teraz w tym wieku wykonać kolejną operację i spróbować wrócić, ale chcę być zdrowy i przejdę proces rehabilitacji z celem powrotu na kort…”

Federer rozpoczął 2021 rok, wycofując się z Australian Open, gdy wracał po operacji kolana, którą przeszedł po Australian Open 2020. Szwajcar opuścił French Open ponieważ nadal borykał się z problemami z kolanem. Ostatnim razem, gdy Federer był na korcie, w ćwierćfinale Wimbledonu odpadł z Hubertem Hurkaczem. Powiedział, że nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku z powodu niepowodzenia w powrocie z operacji w 2020 roku.

Federer remisuje z Rafaelem Nadalem i Novakiem Djokoviciem w turniejach wielkoszlemowych singli mężczyzn (20). Djokovic ma 34 lata, a Nadal 35. Federer nie zdobył tytułu Wielkiego Szlema od Australian Open 2018.
Droga powrotna na kort – nie mówiąc już o kolejnej wygranej w Wielkim Szlemie – nie będzie łatwa. Jego zwycięstwo w Australian Open 2018 uczyniło go drugim najstarszym tenisistą, który zdobył tytuł, za Kenem Rosewallem, który wygrał Australian Open 1972 w wieku 37 lat.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button