Rezygnacja Prezydenta Europejskiej Unii Judo!

Rosjanin Siergiej Sołowiejczyk zrezygnował z funkcji Prezydenta Europejskiej Unii Judo z powodu inwazji Rosji na Ukrainę. Sołowiejczyk kierował EJU od 2007 roku.

Rezygnacja Prezydenta Europejskiej Unii Judo!

Prezydent Europejskiej Unii Judo zrezygnował!

“Wierzę, że aby utrzymać jedność w naszych szeregach, muszę ustąpić ze stanowiska Prezydenta Europejskiej Unii Judo” – napisał Sołowiejczyk. W oświadczeniu, które złożył napisał, że Europa jest w bezprecedensowej tragedii i że modlimy się do Boga o kres ludzkiego cierpienia.

W związku z rezygnacją Sołowiejczyka – Niemiec Otto Kneitinger został wybrany tymczasowym Prezydentem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Judo.

Większość społeczności międzynarodowej potępiła inwazję, a Rosja otrzymała sankcje sportowe, w tym odwołanie imprezy World Judo Tour w Kazaniu i dwóch zawodów EJU. Międzynarodowa Federacja Judo (IJF), zawiesiła wczoraj tytuły honorowego prezydenta i ambasadora Władimirowi Putinowi.

Prezydent Rosji jest fanem tego sportu i regularnie brał udział w imprezach judo, m. in. na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, gdzie zasiadał u boku ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona i w Mistrzostwach Świata 2018 w Baku.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X
0
Dodaj swój komentarz.x