Rekord triple-double Giddeya!

Debiutant w lidze NBA, koszykarz Oklahomy City Thunder Josh Giddey został najmłodszym zawodnikiem w historii NBA, który zanotował triple-double! 6. zawodnik Draftu 2021 ustanowił rekord mając 17 punktów, 13 zbiórek i 14 asyst w meczu z Dallas Mavericks.

Josh Giddey najmłodszym zawodnikiem z triple-double w historii NBA!

19-latek z historycznym wyczynem!

Giddey dokonał tego wyczynu w wieku 19 lat, 2 miesięcy i 23 dni, pokonując Charlotte’s LaMelo Ball, który miał triple-double w wieku 19 lat, 10 miesięcy i 17 dni.

„Indywidualne statystyki są dobre, cieszysz się nimi przez całą noc” – powiedział Giddey – „Ale zwycięstwo jest zawsze lepsze niż indywidualne statystyki. Jeśli mam zero-zero-zero i wygrywamy, to zawsze lepiej niż gdybym miał triple-double i przegrał.”

Trener Mavericks Jason Kidd, który w swojej karierze zaliczył 107 triple-double, był pod wrażeniem występu Giddeya.

„On jest bezinteresowny. Jako 19-latek rozumie, jak się gra. Dobrze czuje się w rzutach za 3 punkty. On ma wszystko. W wieku 19 lat to tylko kwestia czasu, by zrozumieć, jak drużyny będą nim grać. Jest tak dobry, jak go reklamują.” – powiedział Jason Kidd.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz
Tomasz Bysiewicz
Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Podobne do: Rekord triple-double Giddeya!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P