Rekord transferowy Premier League pobity! Mistrz świata zagra w Chelsea Londyn

W ostatnim dniu zimowego okna transferowego na Wyspach Brytyjskich, Chelsea Londyn sfinalizowała transfer Argentyńczyka Enzo Fernandeza z Benfiki. The Blues wyłożyli na mistrza świata aż 121 milionów euro plus ewentualne bonusy, co jest nowym rekordem angielskiej Premier League, najbogatszej ligi piłkarskiej na świecie!!!

Fot.: Pixabay

Enzo Fernandez piłkarzem Chelsea Londyn

O szczegółach transferu Enzo Fernandeza poinformował słynny Fabrizio Romano, który w nocy z wtorku na środę (31 stycznia – 1 lutego 2023) wrzucił na swoje twitterowe konto oficjalny komunikat Benfiki Lizbona:

Włodarze ze Stamford Bridge rzutem na taśmę dopięli transfer, o którym marzyli od zakończenia katarskiego mundialu. 22-letni Enzo Fernandez był ich celem numer jeden i po długich negocjacjach zasili kadrę Chelsea Londyn, związując się z klubem umową aż do 30 czerwca 2031 roku, czyli prawdopodobnie najdłuższą w historii, jeśli mowa o Premier League, o ile nie w ogóle w świecie współczesnego futbolu.

Benfika długo opierała się przed zakusami londyńczyków, ale ostatecznie dała się skusić. Kluczowa była oczywiście gigantyczna kwota odstępnego. Najwyższa w historii Premier League, która jest najbogatszą ligą w świecie piłki nożnej. Ostatecznie The Blues wyłożą za utalentowanego pomocnika aż 121 milionów w europejskiej walucie. Transfer będzie spłacany w ratach. Pierwsza opiewa aż na 45 milionów euro.

Ogromne powody do radości z transferu Enzo Fernandeza ma również argentyńskie River Plate, które zarobiło na sprzedaży Fernandeza do Benfiki niespełna 20 milionów euro z bonusami, a teraz zgarnie jeszcze 25% kwoty transferowej oraz dodatkowo około 4% z tytułu opłaty solidarnościowej, czyli łącznie około 34 milionów euro!

Sam zawodnik, zliczając wszystkie bonusy zapisane w umowie indywidualnej, może zarobić aż 10 milionów euro za jeden sezon gry w Londynie! Od tych wszystkich kwot aż się kręci w głowie.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button