Raków bliski awansu do Ligi Konferencji Europy, mecze w lidze przełożone!

W czwartkowy wieczór piłkarze Rakowa Częstochowa sprawili ogromną niespodziankę, eliminując w III rundzie kwalifikacji do fazy grupowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy rosyjski Rubin Kazań. Tym samym częstochowianie są już tylko o jeden krok od pierwszego w historii klubu awansu do jednego z europejskich pucharów. Z tego też powodu w pierwotnym terminie nie odbędą się dwa najbliższe mecze podopiecznych Marka Papszuna w PKO Bank Polski Ekstraklasie!

Raków bliski awansu do Ligi Konferencji Europy, mecze w lidze przełożone!

PKO Ekstraklasa: Mecze Rakowa z Radomiakiem i Górnikiem przełożone

Piłkarze spod Jasnej Góry, którzy w bieżącym roku obchodzą 100-lecie istnienia klubu, sprawili kolejny prezent całej rodzinie Rakowa Częstochowa. Po wywalczeniu drugiego miejsca w lidze, pucharu i superpucharu kraju, w czwartek awansowali do ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Radość jest tym większa, że zdołali wyeliminować rosyjski Rubin Kazań, który według wszystkich ekspertów, ale też analityków, był zdecydowanym faworytem dwumeczu. Decydująca okazała się dogrywka rewanżowego meczu, w której na listę strzelców wpisał się Gutkovskis, a następnie Kovacević obronił jeszcze rzut karny wykonywany przez rywala.

„W związku z awansem Rakowa Częstochowa do 4. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA, Departament Logistyki Rozgrywek przełożył na wniosek klubu dwa najbliższe mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Spotkania Rakowa z Radomiakiem Radom w 4. kolejce i z Górnikiem Zabrze w 5. kolejce zostają przełożone na nowy termin. Zostanie on podany po zakończeniu 4. rundy kwalifikacji, a także po ustaleniach z oficjalnymi nadawcami rozgrywek.

Przekładając mecze polskich drużyn grających w pucharach, dajemy im niezbędny komfort przygotowań do kluczowych i decydujących o awansie spotkań. Korzyści z awansów do kolejnych rund mogą być widoczne już za dwa lata dla każdej z naszych drużyn walczących w Europie. Awans w rankingu krajowym UEFA, może pozwolić naszym klubom na rozpoczynanie gry w pucharach o dwa tygodnie później – powiedział Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański”.

Ostatnim rywalem częstochowian na drodze do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy 2021/2022 będzie belgijski Gent, którego kapitanem jest świetnie znany polskim kibicom Vadis Odjidja-Ofoe, była gwiazda Legii Warszawa. Spotkanie te zaplanowano na dni 19 i 26 sierpnia.

W tych samych dniach rywalizować będzie również Legia Warszawa, która po odpadnięcia z rywalizacji w eliminacjach Ligi Mistrzów, powalczy ze Slavią Praga o prawo gry w Lidze Europy. W razie porażki w tym dwumeczu, „Wojskowi” zagrają w LKE.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X