Rafał Gikiewicz chce zadebiutować w reprezentacji Polski

Dla „Augsburger Allgemeine” postanowił wypowiedzieć się bramkarz FC Augsburg – Rafał Gikiewicz, który powiedział, że chciałby otrzymać powołanie do reprezentacji Polski i przynajmniej w niej debiutować.

Rafał Gikiewicz liczy na debiut w reprezentacji Polski. Foto: FC Augsburg/Twitter

Gikiewicz: Chciałbym mieć ten mecz na koncie. Nieważne, przeciwko komu

35-letni polski bramkarz od kilku lat świetnie się prezentuje w Niemczech. Zbieranie świetnych opinii za swoje występy i zainteresowanie mocnych klubów jak: Bayern Monachium, z którym był bardzo blisko podpisania kontraktu, jednak nie pomogło, aby otrzymać powołanie do reprezentacji Polski od Jerzego Brzęczka i Paulo Sousy. Wydawało się, że może Czesław Michniewicz da szansę byłemu bramkarzowi Śląska Wrocław, jednak ostatecznie i on się nie zdecydował.

Powodem, dla którego Gikiewicz nie jest powoływany do kadry reprezentacyjnej, może być, że potrafił w dosadnych słowach powiedzieć co myśli o danej sprawie, a nieoficjalnie mówiono się, że bramkarz FC Augsburg mógłby wynosić jakieś tajemnicze informacje z szatni reprezentacyjnej, które potem trafiłyby do opinii publicznej.

Po nieprzedłużeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. PZPN szuka nowego selekcjonera. Najwięcej mówi się o trenerze zagranicznym w postaci: Vladimira Petkovica, Paulo Bento, Stevena Gerrada czy Herve Renarda, jednak najbliżej według polskich mediów jest właśnie ten pierwszy. Końcową decyzję mamy poznać do końca stycznia.

Sam Gikiewicz ma nadzieję, że nowy selekcjoner reprezentacji Polski, da mu szansę przynajmniej zadebiutować w kadrze Bialo-Czerwonych.

-Może z nowym trenerem się uda. Chciałbym mieć ten mecz na koncie. Nieważne, przeciwko komu. Zależmy mi na tym bardzo, ponieważ chciałbym pokazać moim dzieciom, że w życiu wszystko jest możliwe. Nawet w wieku 35 lat – stwierdził bramkarz FC Augsburg.

W obecnym sezonie Bundesligi Gikiewicz dla FC Augsburg rozegrał we wszystkich rozgrywkach 12 spotkań, zachowując 2 czyste konta. Obecnie jego ekipa w ligowej tabeli Bundesligi zajmuje czternastą pozycję, ze zdobytymi piętnastoma punktami. Do gry Bundesliga wróci w następnym tygodniu. Drużyna Polaka w pierwszym spotkaniu po powrocie z przerwy spowodowanej MŚ w Katarze zmierzą się w niedzielę z Borussią Dortmund.

Źródło: Augsburger Allgemeine

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x