PZPN ogłosił nazwisko sędziego finału FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022

Jak można było się spodziewać, wielki finał tegorocznej edycji FORTUNA Pucharu Polski, poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka, uważany za najlepszego arbitra piłkarskiego w naszym kraju. Wcześniej, bo już dzisiaj, Marciniak będzie rozjemcą na Anfield Road, gdzie miejscowy Liverpool FC zmierzy się z hiszpańskim Villareal w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Mistrzów UEFA 2021/2022.

Szymon Marciniak sędzią finału Fortuna Pucharu Polski 2022

Dla arbitra z Płocka będzie to już trzeci finał krajowego pucharu w roli pierwszego sędziego, o czym więcej pod koniec artykułu. Na liniach pomagać mu będą jego etatowi asystenci, Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Decydujące spotkanie FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022, w którym zmierza się zespołu Lecha Poznań i broniącego trofeum Rakowa Częstochowa odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godzinie 16:00. Po dwóch latach zakłócanych przed pandemię, wielki finał pucharu kraju wraca na PGE Narodowy w Warszawie, co dodaje tej konfrontacji dodatkowego smaczku.

Finał Fortuna Pucharu Polski to zawsze wyjątkowy mecz. Poza zdobyciem prestiżowego pucharu, wygrana daje również gwarancję gry w europejskich rozgrywkach. Nominacja na to spotkanie to wyróżnienie i forma nagrody za dobrze wykonywaną pracę. Dlatego biorę pod uwagę całokształt występów w tym sezonie, a także aktualną formę sędziego. Było kilku arbitrów, którzy spełniali te kryteria. Ostatecznie finał poprowadzi Szymon Marciniak – powiedział Tomasz Mikulski, Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZPN (cytat za pzpn.pl).

Zespół sędziowski, na którego czele stanie Szymon Marciniak, uzupełnią arbiter techniczny Łukasz Kuźma, a w wozie VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Paweł Malec. Wypada mieć nadzieję, że przy takiej obsadzie uda się zapobiec kontrowersjom sędziowskim i dyskusjom na ich temat, które potrafią ciągnąc się miesiącami, a czasem nawet latami.

Wracając do Szymona Marciniaka, pierwszy finał piłkarskiego Pucharu Polski poprowadził w 2013 roku, gdy Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Kolejny sędziował trzy lata później, w 2016 roku. Wówczas także zwyciężyli „Wojskowi”, którzy na PGE Narodowym pokonali 1:0 Lecha Poznań.

Wybór arbitra na finał FORTUNA Pucharu Polski 2022 nie powinien nikogo zaskakiwać. Sędzia z Płocka ceniony jest w strukturach FIFA i UEFA, a jego nazwisko przewija się również wśród kandydatów do poprowadzenia finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, o czym pisaliśmy na naszych lamach.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PZPN ogłosił nazwisko sędziego finału FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P