PZPN ogłosił nazwisko sędziego finału FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022

Jak można było się spodziewać, wielki finał tegorocznej edycji FORTUNA Pucharu Polski, poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka, uważany za najlepszego arbitra piłkarskiego w naszym kraju. Wcześniej, bo już dzisiaj, Marciniak będzie rozjemcą na Anfield Road, gdzie miejscowy Liverpool FC zmierzy się z hiszpańskim Villareal w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Mistrzów UEFA 2021/2022.

Szymon Marciniak sędzią finału Fortuna Pucharu Polski 2022

Dla arbitra z Płocka będzie to już trzeci finał krajowego pucharu w roli pierwszego sędziego, o czym więcej pod koniec artykułu. Na liniach pomagać mu będą jego etatowi asystenci, Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Decydujące spotkanie FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022, w którym zmierza się zespołu Lecha Poznań i broniącego trofeum Rakowa Częstochowa odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godzinie 16:00. Po dwóch latach zakłócanych przed pandemię, wielki finał pucharu kraju wraca na PGE Narodowy w Warszawie, co dodaje tej konfrontacji dodatkowego smaczku.

Finał Fortuna Pucharu Polski to zawsze wyjątkowy mecz. Poza zdobyciem prestiżowego pucharu, wygrana daje również gwarancję gry w europejskich rozgrywkach. Nominacja na to spotkanie to wyróżnienie i forma nagrody za dobrze wykonywaną pracę. Dlatego biorę pod uwagę całokształt występów w tym sezonie, a także aktualną formę sędziego. Było kilku arbitrów, którzy spełniali te kryteria. Ostatecznie finał poprowadzi Szymon Marciniak – powiedział Tomasz Mikulski, Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZPN (cytat za pzpn.pl).

Zespół sędziowski, na którego czele stanie Szymon Marciniak, uzupełnią arbiter techniczny Łukasz Kuźma, a w wozie VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Paweł Malec. Wypada mieć nadzieję, że przy takiej obsadzie uda się zapobiec kontrowersjom sędziowskim i dyskusjom na ich temat, które potrafią ciągnąc się miesiącami, a czasem nawet latami.

Wracając do Szymona Marciniaka, pierwszy finał piłkarskiego Pucharu Polski poprowadził w 2013 roku, gdy Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Kolejny sędziował trzy lata później, w 2016 roku. Wówczas także zwyciężyli „Wojskowi”, którzy na PGE Narodowym pokonali 1:0 Lecha Poznań.

Wybór arbitra na finał FORTUNA Pucharu Polski 2022 nie powinien nikogo zaskakiwać. Sędzia z Płocka ceniony jest w strukturach FIFA i UEFA, a jego nazwisko przewija się również wśród kandydatów do poprowadzenia finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, o czym pisaliśmy na naszych lamach.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x