PZPN: Maciej Rybus poza reprezentacją Polski!!!

To już przesądzone, Maciej Rybus nie wystąpi w tegorocznych meczach reprezentacji Polski! Lewy obrońca, który zdecydował się kontynuować karierę w Rosji, nie zagra we wrześniowych meczach Ligi Narodów UEFA i w finałach Mistrzostw Świata Katar 2022.

PZPN: Maciej Rybus poza reprezentacją Polski!!! (Fot.: PZPN/Twitter)

Maciej Rybus nie zagra już w reprezentacji Polski

Pod koniec sezonu 2021/2022 było już jasne, że Maciej Rybus nie przedłuży kontraktu z Łokomotiwem Moskwa. Wiele wskazywało na to, że zmieni też ligę i nie będzie dłużej występował w klubie z Federacji Rosyjskiej, która dopuściła się bezprawnej i zbrodniczej napaści na niepodłą i demokratyczną Ukrainę, co dawałoby mu szansę na udział w katarskim mundialu.

Jakież było więc zdziwienie, kiedy okazało się, że Rybus faktyczne odchodzi z Łokomotiwu, ale zdecydował się jednak pozostać w Rosji, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z innym moskiewskim klubem, Spartakiem. Taka decyzja, wobec nieprzejednanej postawy naszego kraju wobec rosyjskiego agresora, musiała spotkać się z odpowiedzią Polskiego Związku Piłki Nożnej, którą poznaliśmy w poniedziałek 20 czerwca.

Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu reprezentacji Polski rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze.

Powyższy cytat to pełna treść komunikatu prasowego zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej (pzpn.pl). Decyzja ta wydaje się jedyną możliwą w tym momencie. Szkoda, bo akurat na pozycji lewego obrońcy od lat mamy olbrzymi problem, a Maciej Rybus wydawał się wciąż jedną z najlepszych opcji w tym sektorze boiska.

Kto może tam teraz zagrać? Opcji wciąż jest kilka. Począwszy przez Bartosza Bereszyńskiego i Tymoteusza Puchacza po Nicolę Zalewskiego czy Roberta Gumnego.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x