Punchdown od teraz w USA. Nazywa się Slap Fighting Championship

Punchdown przenosi się do USA i teraz będzie nazywał się Slap Fighting Championship. Tragiczna śmierć „Walusia” sprawiła, że turniej w policzkowaniu do naszego kraju prawdopodobnie już nie wróci. W USA za to reklamowany jest przez samego Arnolda Schwarzeneggera.

Punchdown od teraz w USA. Zmienia nazwę na Slap Fighting Championship
Punchdown od teraz w USA. Zmienia nazwę na Slap Fighting Championship

Kiedy będzie kolejny Punchdown? Data jest już znana!

Pojedynki w policzkowaniu od początku wzbudzały sporo kontrowersji, ale traktowane były jako swego rodzaju freak fighty. Było zatem wielu przeciwników, ale w zasadzie nikt nie był w stanie zablokować całego tego przedsięwzięcia. Do momentu aż doszło do tragedii podczas piątej edycji imprezy. 22 października Artur „Waluś” Walczak został znokautowany przez Dawida Zalewskiego ps. „Zaleś”, co spowodowało uszkodzenie mózgu i ostatecznie doprowadziło do śmierci byłego strongmana.

Po tym, co się wydarzyło, były już w zasadzie dla organizatorów jedynie dwie dostępne opcje: zawieszenie działalności lub zmiana lokalizacji przyszłych eventów. Ostatecznie zdecydowano się na ten drugi wariant. Wiemy już teraz, że Punchdown przenosi się do USA, a tam swoje imprezy organizować będzie pod nazwą Slap Fighting Championship.

Punchdown w USA. Teraz to Slap Fighting Championship

Konta federacji w mediach społecznościowych zaczynają się zmieniać – stare logo zastąpione zostało nowym, niektóre zdjęcia poznikały itp. Osoby stojące za Punchdown wyraźnie starają się zrobić wszystko, aby jak najmniej osób było świadomych tego, co wydarzyło się podczas piątej edycji turnieju. Co za tym idzie, modyfikacja zarówno nazwy, jak i środowiska zdaje się być z perspektywy organizatorów prawdziwą koniecznością. W Polsce ta postawa została szybko skrytykowana przez kibiców.

Wiemy już, że Punchdown USA po raz pierwszy odbędzie się 5 marca. Impreza Slap Fighting Championship odbędzie się w trakcie Festiwalu Sportowego imienia Arnolda Schwarzeneggera w Columbus w Ohio. Znany aktor oraz były gubernator Kalifornii został jednym z ambasadorów „odmienionego” Punchdownu. Wraz z nim event reklamuje youtuber Logan Paul.

Wśród uczestników pierwszego amerykańskiego Punchdownu zobaczymy mistrza piątej edycji – Dawida „Zalesia” Zalewskiego. Na liście występujących znalazł się też ważący blisko 170 kilogramów były zapaśnik Koa Viernes.

5 / 5. Ocen: 55

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x