Puchar Świata w skokach 2022/23: W weekend konkursy w fińskiej Ruce!

W cieniu katarskiego mundialu, w dniach 26-27 listopada w fińskiej Ruce odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Będą to pierwsze w tegorocznym sezonie zawody na śniegu, bo jak wszyscy dobrze pamiętamy podczas inauguracji na skoczni w Wiśle-Malince rywalizowano na igielicie.

Wystartował sezon sportów zimowych! Kiedy pierwsze konkursy skoków narciarskich?

PŚ Ruka 2022: Skład reprezentacji Polski

Według wstępnej listy zgłoszeń, którą można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), w rywalizacji na Rukatunturi (HS142) udział weźmie 67 zawodników. W tym gronie znalazło się siedmiu reprezentantów Polski. Wybrańców Thomasa Thurnbichlera poznaliśmy już blisko dwa tygodnie temu:

Nie zmienia to jednak faktu, że o ile pierwsze cztery powołania można zaliczyć do oczywistych oczywistości, o tyle trzy ostatnie były, są i będą przedmiotem dyskusji komentatorów i kibiców. Wobec tego nie dziwi, że głos na temat powołania do kadry Jakuba Wolnego, Tomasza Pilcha i Aleksandra Zniszczoła zabrał nasz szkoleniowiec, wyjaśniając motywy swoich decyzji.

Tym razem nie zabieramy ze sobą dwóch młodych skoczków, Kacpra Juroszka i Jana Habdasa. Skocznia w Ruce jest dużym obiektem, czasem panują tam wyjątkowo trudne warunki do skakania. Dlatego młodzi zawodnicy pierwsze starty na śniegu zaliczą w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jeśli będą w wystarczająco dobrej dyspozycji, na pewno dostaną swoje szanse w zawodach Pucharu Świata (…) Tomasz Pilch, to obiecujący zawodnik, który w Wiśle również zdobył punkty, a podczas zgrupowań przed sezonem pokazywał dobrą dyspozycję. Aleksander Zniszczoł to zawodnik, dzięki któremu mamy zwiększoną kwotę startową. Muszę przyznać, że o ostatnim, siódmym miejscu dyskutowaliśmy długo, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że na tę chwilę największy potencjał widzimy w Kubie Wolnym – wyjaśnia Thomas Thurnbichler szkoleniowiec polskich skoczków (cytat za pzn.pl).

Największe nadzieje wiążemy oczywiście z występem Dawida Kubackiego, który wygrał ona konkursy Pucharu Świata 2022/23 na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince i znajduje się na czele klasyfikacji generalnej cyklu.

PŚ Ruka 2022: Plan transmisji na 25-27 listopada

Oba konkursy zaplanowane na najbliższy weekend transmitowane będą na antenie TVN, w Eurosporcie 1 oraz w Playerze. Relacjom będą towarzyszyły również studia. W TVN poprowadzą je Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny, których gośćmi będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Reporterem w Finlandii będzie Krzysztof Skórzyński.

Z kolei w Eurosporcie 1 studio poprowadzi Michał Korościel, a ekspercką wiedzą dzielić będą się Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Eurosport 1 pokaże również piątkowe kwalifikacje, a towarzyszące im studio z udziałem Jakuba Kota i Krzysztofa Bieguna poprowadzi Paweł Kuwik. Reporterem Eurosportu w Ruce będzie Kacper Merk, a ekspertem na miejscu Dominik Formela, dziennikarz skijumping.pl.

Niedzielne kwalifikacje transmitowane będą wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Wszystkie relacje skomentuje duet Marek Rudziński i Igor Błachut. W szczegółach będzie to wyglądało tak:

  • Piątek 25 listopada 2022:

16:45 Kwalifikacje (Eurosport 1 i Player)

  • Sobota 26 listopada 2022:

8:30 Konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1 i Player)

  • Niedziela 27 listopada 2022:

7:25 Kwalifikacje (Player)
8:30 Konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1 i Player)

Na kolejne konkursy sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich będziemy musieli poczekać dwa tygodnie. Dokładnie w dniach 9-11 grudnia zaplanowane są zawody w Titisse-Neustadt. Transmisje w kanałach TVN, Metro i Eurosport 1.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 5

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x