Puchar Świata w Klingenthal: Komplet Polaków w sobotnim konkursie!

Piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich, szóstego w sezonie 2021/2022, były udane dla Polaków, którzy w komplecie zameldowali się w czołowej pięćdziesiątce i co za tym idzie 11 grudnia na obiekcie w niemieckim Klingenthal powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej. Formą błysnął przede wszystkim Kamil Stoch, na którego przełamanie już podczas tego weekendu liczymy najbardziej.

Puchar Świata w Klingenthal: Komplet Polaków w sobotnim konkursie!

PŚ w Klingenthal: Czwórka Polaków powalczy w sobotę o punkty

Bezpośrednio po nieudanych występach polskich skoczków na obiekcie imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince Polski Związek Narciarski ogłosił, że w zaplanowanych na 10-12 grudnia zawodach na Vogtland Arenie (HS140) w niemieckim Klingenthal wystartują jedynie czterej reprezentanci naszego kraju: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Natomiast Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka poszukają zaginionej formy na zgrupowaniu w austriackim Ramsau. Pozostała część szerokiej kadry reprezentanci Polski na sezon 2021/2022 startuje w konkursach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund.

Wyselekcjonowana na rozpoczęty w piątek weekend nie zawiodła podczas piątkowych kwalifikacji, meldując się w komplecie w sobotnich zawodach. Kamil Stoch i Piotr Żyła niezłą dyspozycję zaprezentowali już w treningach i potwierdzili ją podczas eliminacji. Formą w nich błysnął przede wszystkim nasz trzykrotny mistrz olimpijski, który za sprawą skoku na 130 metrów zajął trzecią pozycję. Lepsi byli tylko Japończyk Ryoyu Kobayashi i Niemiec Karl Geiger.

Miejsca w czołowej pięćdziesiątce zajęli też Piotr Żyła – 124 metry i 12. miejsce, Paweł Wąsek – 126 m i 18. pozycja oraz Aleksander Zniszczoł – 118 m i 45. pozycja. Gdyby takie wyniki powtórzyły się w sobotnim konkursie, na punkty do klasyfikacji generalnej mogłoby liczyć trzech naszych zawodników.

Program PŚ w Klingenthal

Sobotnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się na Vogtland Arenie (HS140) w niemieckim Klingenthal będzie można śledzić na żywo na antenach telewizji TVN i w Eurosporcie oraz na platformie internetowej Player.pl.

Terminarz Pucharu Świata w Klingenthal (HS140)

Sobota 11 grudnia
14:45 – Seria próbna
16:00 – Konkurs indywidualny

Niedziela 12 grudnia
14:00 – Kwalifikacje 
16:00 – Konkurs indywidualny

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button