Puchar Świata w Engelbergu: Wracają Kubacki i Stękała!

Tylko jeden weekend Pucharu Świata 2021/2022 poświęcił sztab szkoleniowy reprezentacji Polski na szukanie formy przez zawodników, którzy słabo weszli w nowy sezon. Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny czy Klemens Murańka po tygodniowej przerwie wrócą do rywalizacji w cyklu.

PŚ w Engelbergu: Wracają Kubacki i Stękała!

Kubacki i Stękała w kadrze na PŚ w Engelbergu

Najbliższe zawody odbędą się podczas nadchodzącego weekendu (18-19 grudnia) w szwajcarskim Engelbergu. Dzień wcześniej odbędzie się oficjalny trening i kwalifikacje do sobotniego konkursu. Wystąpią w nich zawodnicy, którzy przez kilka dni trenowali w austriackim Ramsau, gdzie szukali zaginionej formy.

To już nie tylko spekulacje medialne, a fakt. Został on potwierdzony oficjalnym komunikatem Polskiego Związku Narciarskiego, który jakiś czas temu opublikował listę skoczków, którzy wystąpią podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata 2021/2022, ostatnich przed startem Turnieju 4 Skoczni.

Jak widać powyżej, na Gross-Titlis-Schanze zaprezentują się Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła, którzy startowali w niemieckim Klingenthal. a także czwórka skoczków, których przed tygodniem zabrakło: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Puchar Świata w Engelbergu: Program zawodów (17-19 grudnia)

Największe nadzieje wiążemy oczywiście z występami Kamila Stocha, który przełamał się, zajmując 11 grudnia trzecie miejsce. Start w drugim konkursie uniemożliwiło mu bolesne zapalenie zatok. Nie ma co ukrywać, że rosną także oczekiwania wobec Piotra Żyły oraz wracających, przede wszystkim Dawida Kubackiego i Andrzeja Stękały.

Piątek, 17.12.2021
14:45 – Oficjalny trening
17:00 – Kwalifikacje

Sobota, 18.12.2021
15:00 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 19.12.2021
14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Oba konkursy Pucharu Świata w Engelbergu (HS140) będzie można zobaczyć na żywo w telewizji TVN oraz w Eurosporcie oraz na platformach internetowych tj. Player.pl.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button