Puchar Narodów Afryki symbolem pomyłek?

Podczas Pucharu Narodów Afryki, który odbywa się w Kamerunie, było już kilka żenujących scen, ponieważ trzykrotnie zagrano niewłaściwy hymn Mauretanii przed meczem z Gambią na stadionie w Limbe.

puchar narodów afryki
Puchar Narodów Afryki symbolem pomyłek?

Niewiarygodne, że zespół Mauretanii został poproszony o odśpiewanie hymnu narodowego bez muzyki z powodu problemu technicznego z nagłośnieniem. Podopieczni Didiera Gomesa Da Rosy ustawili się przed rozpoczęciem meczu, aby usłyszeć hymny narodowe, ale gospodarze kilka razy zagrali hymn kompletnie innego kraju, a kapitan Aboubakar Kamara kręcił głową z niedowierzaniem. Gambia wygrała 1:0, i jest liderem grupy F.

Turniej pomyłek

To kolejny poważny błąd w turnieju, który wydarzył się dokładnie tego samego dnia po beznadziejnym sędziowaniu podczas kontrowersyjnego zwycięstwa Mali 1:0 nad Tunezją, gdzie sędzia Janny Sikazwe nie tylko przyznał dwie kontrowersyjne kary i bardzo wątpliwą czerwoną kartkę, ale zakończył mecz wcześniej, dwa razy.

Najpierw zagwizdał w 85. minucie, aby zasygnalizować koniec meczu, potem pozwolił na kontynuowanie meczu, a następnie ponownie zagwizdał, gdy w 89. minucie. Ze względu na wszystkie przestoje w meczu powinno być doliczonych kilka minut, ale sędzia zignorował to i zakończył spotkanie. Jego fatalna decyzja rozwścieczyła przedstawicieli Tunezji, którzy wdarli się na boisko, by protestować. Potrzebował ochroniarzy, aby go chronili przed wściekłymi Tunezyjczykami, gdy schodził z boiska.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Puchar Narodów Afryki symbolem pomyłek?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P