PSG ma nowego trenera!

We wtorkowe popołudnie Paris Saint-Germain poinformowało o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem, Mauricio Pochettino. Dwie godziny później przedstawiono jego następcę. Nowym trenerem PSG został Christophe Galtier.

PSG ma nowego trenera! (Fot.: Paris Saint-Germain/Twitter)

Christophe Galtier nowym trenerem PSG

Od lat celem włodarzy paryskiego klubu jest wygranie Ligi Mistrzów UEFA. Nie dokonali tego Ancelotti, Blanc, Emery i Tuchel. Nie udało się też Pochettino, który żegna się z Paryżem jako zdobywca mistrzostwa, pucharu i superpucharu Francji. W wielu klubach osiągnięcia te byłyby uznane za duży sukces, ale w PSG krajowe trofea to po prostu obowiązek.

Włodarze PSG, mający praktycznie nieograniczone możliwości finansowe, szukając nowego szkoleniowca nie sięgnęli po nazwisko z pierwszych stron gazet. Nie zdecydowali na topowego trenera w skali globu. Postawili na rodzimego fachowca, który w niejednym klubie udowodnił, że zna się na robocie.

Paris Saint-Germain za nowego trenera musiało zapłacić. Według doniesień francuskiej prasy wykupienie kontraktu niespełna 56-letniego szkoleniowca z OGC Nice miało kosztować do 5 milionów euro. Umowa między Galtierem a PSG została podpisana do 30 czerwca 2026 roku.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x