PŚ w Zakopanem: Polacy na drugim miejscu w drużynówce! Jak wyglądała klasyfikacja indywidualna?

W sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich reprezentacja Polski była o włos od zwycięstwa na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ostatecznie Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Austriaków, a obie drużyny narodowe dzielił zaledwie jeden punkt!!!

PŚ Zakopane 2023: Polska druga w konkursie drużynowym

W sobotę to reprezentanci Austrii mieli najwięcej powodów do radości po zakończeniu drużynówki w Zakopanem, ale Polacy też nie mają powodów do smutku. Pozostaje oczywiście niedosyt, bo do wygranej przed własną publicznością zabrakło bardzo niewiele, ale trzeba też pamiętać, że Biało-Czerwonych na podium konkursu drużynowego Pucharu Świata nie widzieliśmy przez blisko dwa lata! Patrząc na sobotni wynik przez ten pryzmat, możemy mówić o sporym sukcesie Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Kamila Stocha i Pawła Wąska. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.

Tuż za wymieniono powyżej trójką i tym samym za podium sobotnie zmagania w Zakopanem zakończyli Słoweńcy, którzy w minionym sezonie triumfowali na Wielkiej Krokwi. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Norwegii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Czech.

PŚ w Zakopanem: Nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu drużynowego

Sobotnia drużynówka potwierdziła to, co wiedzieliśmy po czwartkowych treningach, które zdominowali Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud. W sobotnim konkursie minimalnie lepsze skoki oddał ten drugi, wyprzedzając Polaka dokładnie o 2,6 punktu. Trzeci był Anze Lanisek ze Słowenii, który do najlepszego w sobotę Norwega stracił siedem oczek.

Jak spisali się pozostali Biało-Czerwoni, którzy w niedzielę na Wielkiej Krokwi będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23? Kamil Stoch uzyskał ósmy rezultat, Piotr Żyła dziewiąty a Paweł Wąsek dwudziesty.

Czy w niedzielę wyniki poszczególnych skoczków będą zbliżone do tych sobotnich? Niekoniecznie. Wiele wskazuje na to, że tym razem karty na Wielkiej Krokwi może rozdawać wiatr, który ma dzisiaj wiać znacznie mocniej niż wczoraj.

Początek niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisje w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosport 1, a także na platformach internetowych i w aplikacjach mobilnych obu nadawców.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x