PŚ w Willingen: Wielki powrót Kamila Stocha, Polak najlepszy w prologu!

Polscy skoczkowie powołani na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 po dwóch tygodniach przerwy wrócili do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata i to w wielkim stylu! W piątek na skoczni w Willingen odbywał się prolog, w którym błyszczeli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski okazał się najlepszy, a drugi z naszych reprezentantów zajął czwartą pozycję!

PŚ w Willingen: Wielki powrót Kamila Stocha, Polak najlepszy w prologu!

PŚ w Willingen: Kapitalne skoki Stocha i Żyły w prologu

Na takie skoki reprezentantów Polski jak dziś, w piątek 28 stycznia, czekaliśmy od początku sezonu 2021/2022. Wielu straciło już cierpliwość do naszych zawodników i nadzieje na dobry występ podczas ZIO w Pekinie, ale wygląda na to, że Biało-Czerwoni mogą trafić z formą w punkt. Przynajmniej takie wnioski nasuwają się po piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Willingen.

Wystarczy napisać, że na Muehlenkopfschanze (HS147) najlepszy w piątkowym prologu okazał się wracający po urazie stawu skokowego Kamil Stoch, który wygrał dzięki skokowi na odległość aż 146 metrów. Autorem drugiej najdłuższej próby był równie reprezentant Polski, Piotr Żyła, który uzyskał 143 metry i zakończył dzisiejsze zmagania na czwartej pozycji.

Dobrze wypadli również pozostali Biało-Czerwoni. W pierwszej dziesiątce zameldowali się jeszcze Dawid Kubacki (140,5 metra) i Paweł Wąsek (również 140,5 m). Najsłabiej z naszych reprezentantów spisał się ten najbardziej doświadczony, rocznikowo 37-letniStefgan Hula (124,5 m), ale i on załapał się do TOP 30 prologu.

Czterech Polaków w TOP 10 prologu PŚ w Willingen

Plan transmisji PŚ Willingen 2022

Rywalizacja w Willingen toczyć się będzie również w sobotę i niedzielę, kiedy odbędą się konkursy indywidualne. Ostatnie przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, które rozpoczną się już 4 lutego. Konkursy skoków mężczyzn odbędą się 6 lutego i 12 lutego, a dwa dni później czeka nasz jeszcze konkurs drużynowy na dużej skoczni.

  • Sobota 29 stycznia
    15:00 – seria próbna
    16:00 – pierwszy konkurs indywidualny
  • Niedziela 30 stycznia
    13:30 – prolog
    15:15 – drugi konkurs indywidualny

Bezpośrednie transmisje telewizyjne zawodów PŚ w Willingen transmitować będą stacje TVN oraz Eurosport. Ponadto zmagania skoczków można śledzić za pośrednictwem platformy internetowej i aplikacji mobilnej Player.

Źródło: BlogBukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PŚ w Willingen: Wielki powrót Kamila Stocha, Polak najlepszy w prologu!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P