PŚ w snowboardzie: Król na podium w Carezzie, Kwiatkowski dziewiąty!

Austriak Andreas Prommegger i Holenderka Michelle Dekker wygrali dziś w Carezzie pierwsze w tym sezonie zawody snowboardowe w slalomie gigancie równoległym. Aleksandra Król zajęła doskonałe drugie miejsce! W rywalizacji mężczyzn Oskar Kwiatkowski zajął dziewiąte miejsce.

Aleksandra Król na podium, Oskar Kwiatkowski dziewiąty!

W wielkim finale kobiet rywalizowały dwie zawodniczki, które miały po trzy podia osiągnięte w Pucharze Świata. Zwyciężyła Dekker, która przez cały dzień pokazywała świetny snowboard, pokonując po kolei wszystkie swoje konkurentki i wieńcząc dzień pierwszym w karierze zwycięstwem w Pucharze Świata. Aleksandra Król przegrała w wielkim finale o 0,25 sekundy i wywalczyła swoje czwarte podium w karierze. Snowboardzistka ze Szwajcarii, Ladina Jenny wygrała mały finał i zajęła trzecie miejsce przed Glorią Kotnik ze Słowenii.

Dekker jest pierwszą Holenderką, która wygrała Puchar Świata od czasu, gdy Nicolien Sauerbreij zanotowała swoje ostatnie z ośmiu zwycięstw w 2010 roku. Dla polskiej snowboardzistki dzisiejszy dzień zakończył się srebrem. Król pokonała najpierw w 1/8 finału Ukrainkę Annamarię Danchę a następnie Austriaczkę Danielę Ulbing a w półfinale zwyciężyła ze Słowenką Glorią Kotnik.

42-letni Prommegger o jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Dario Caviezela ze Szwajcarii w wielkim finale mężczyzn. W małym finale Włoch Roland Fischnaller zdobył brąz, wyprzedzając o 0,19 sekundy swojego rodaka Maurizio Bormoliniego. W 1/8 finału został wyeliminowany Oskar Kwiatkowski, który ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Polak w walce o ćwierćfinał przegrał z Austriakiem Benjaminem Karlem.