PŚ w snowboardzie: Król na podium w Carezzie, Kwiatkowski dziewiąty!

Austriak Andreas Prommegger i Holenderka Michelle Dekker wygrali dziś w Carezzie pierwsze w tym sezonie zawody snowboardowe w slalomie gigancie równoległym. Aleksandra Król zajęła doskonałe drugie miejsce! W rywalizacji mężczyzn Oskar Kwiatkowski zajął dziewiąte miejsce.

PŚ w snowboardzie: Król na podium w Carezzie, Kwiatkowski dziewiąty!

Aleksandra Król na podium, Oskar Kwiatkowski dziewiąty!

W wielkim finale kobiet rywalizowały dwie zawodniczki, które miały po trzy podia osiągnięte w Pucharze Świata. Zwyciężyła Dekker, która przez cały dzień pokazywała świetny snowboard, pokonując po kolei wszystkie swoje konkurentki i wieńcząc dzień pierwszym w karierze zwycięstwem w Pucharze Świata. Aleksandra Król przegrała w wielkim finale o 0,25 sekundy i wywalczyła swoje czwarte podium w karierze. Snowboardzistka ze Szwajcarii, Ladina Jenny wygrała mały finał i zajęła trzecie miejsce przed Glorią Kotnik ze Słowenii.

Dekker jest pierwszą Holenderką, która wygrała Puchar Świata od czasu, gdy Nicolien Sauerbreij zanotowała swoje ostatnie z ośmiu zwycięstw w 2010 roku. Dla polskiej snowboardzistki dzisiejszy dzień zakończył się srebrem. Król pokonała najpierw w 1/8 finału Ukrainkę Annamarię Danchę a następnie Austriaczkę Danielę Ulbing a w półfinale zwyciężyła ze Słowenką Glorią Kotnik.

42-letni Prommegger o jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Dario Caviezela ze Szwajcarii w wielkim finale mężczyzn. W małym finale Włoch Roland Fischnaller zdobył brąz, wyprzedzając o 0,19 sekundy swojego rodaka Maurizio Bormoliniego. W 1/8 finału został wyeliminowany Oskar Kwiatkowski, który ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Polak w walce o ćwierćfinał przegrał z Austriakiem Benjaminem Karlem.

Wyniki – slalom gigant równoległy kobiet:

 1. Michelle Dekker (Holandia)
 2. Aleksandra Król (Polska)
 3. Ladina Jenny (Szwajcaria)
 4. Gloria Kotnik (Słowenia)
 5. Tsubaki Miki (Japonia)
 6. Julie Zogg (Szwajcaria)
 7. Daniela Ulbing (Austria)
 8. Tomoka Takeuchi (Japonia)

Wyniki – slalom gigant równoległy mężczyzn:

 1. Andreas Prommegger (Austria)
 2. Dario Caviezel (Szwajcaria)
 3. Roland Fischnaller (Włochy)
 4. Maurizio Bormolini (Włochy)
 5. Fabian Obmann (Austria)
 6. Aaron March (Włochy)
 7. Elias Huber (Niemcy)
 8. Benjamin Karl (Austria)

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x