PŚ w Lake Placid: Terminarz, plan transmisji, komentatorzy

Po raz pierwszy od blisko 20 lat najlepsi skoczkowie rywalizować będą w zawodach Pucharu Świata zorganizowanych za Atlantykiem! W rozpoczynający się właśnie weekend (10-12 lutego 2023) w amerykańskim Lake Placid odbędą dwa konkursy indywidualne oraz konkurs duetów. Transmisje w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

PŚ w Lake Placid: Skoki wracają do USA po 19 latach przerwy!

Konkursy Pucharu Świata w Lake Placid, gdzie zagoszczą po raz pierwszy od 33 lat, są o tyle istotne, że będą jednym z ostatnich testów przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023 (21 lutego – 5 marca). Jak wiemy już od jakiegoś czasu, do Stanów Zjednoczonych z resztą ekipy nie poleciał znajdujący się w kryzysie Kamil Stoch. Trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler zdecydował się zabrać do Stanów Zjednoczonych sześciu zawodników: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Jana Habdasa i Tomasza Pilcha.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek późnym wieczorem od kwalifikacji (23.00 czasu polskiego), a w sobotę fanów skoków narciarskich czeka podwójna dawka emocji! O godzinie 15:30 rozpocznie się pierwszy od 19 lat konkurs indywidualny Pucharu Świata skoczków w Stanach Zjednoczonych, a wieczorem czeka nas pierwszy w historii konkurs duetów w PŚ, w którym wystąpi trzynaście dwuosobowych drużyn. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny.

Czytaj też: Puchar Świata klasyfikacja generalna. Kto liderem 2022/23?

Jak praktycznie co tydzień w sezonie zimowym, wszystkie zawody transmitowane będą w Polsce przez grupę TVN Warner Bros. Discovery w TVN i Eurosporcie 1 oraz w Playerze. Na antenie Eurosportu 1 będą pokazywane również dodatkowo piątkowe kwalifikacje. Te niedzielne dostępne będą jedynie w Eurosporcie Extra w Playerze. Kto skomentuje zmagania skoczków i skoczkiń na Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid?

Rywalizację za oceanem skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. W studiach TVN prowadzonych przez Damiana Michałowskiego i Sebastiana Szczęsnego swoimi opiniami dzielić się będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Z kolei w Eurosporcie 1 gośćmi Pawła Kuwika (w piątek) i Michała Korościela (w sobotę i niedzielę) będą m.in. Marcin Kuźbicki, Jakub Pieczatowski i Krzysztof Biegun. Relacje z Lake Placid dla kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery przeprowadzi Krzysztof Skórzyński.

Terminarz Pucharu Świata w Lake Placid

 • Piątek 10.02.2023:
  21:00 – Oficjalny trening
  23:00 – Kwalifikacje
 • Sobota 11.02.2023:
  15:00 – Seria próbna
  16:00 – Konkurs indywidualny
 • Niedziela 12.02.2023:
  14:45 – Kwalifikacje
  16:15 – Konkurs indywidualny

Plan transmisji PŚ Lake Placid 2023

Puchar Świata w skokach narciarskich w Lake Placid to nie jedyne wydarzenie związane ze sportami zimowymi, które w ten weekend na swoich antenach i w Internecie pokaże grupa TVN Warner Bros. Discovery. Wszak trwają też między innymi zmagania w MŚ 2023 w narciarstwie alpejskim oraz rywalizacja pucharowa w innych dyscyplinach. Poniżej zamieszczamy pełną rozpiskę.

Piątek 10 lutego 2023:

 • 10:55: Narciarstwo alpejskie, mistrzostwa świata, trening do zjazdu kobiet (Eurosport 1 i Player)
 • 16:00: Skoki narciarskie, Hinzenbach, konkurs indywidualny kobiet (Eurosport 1 i Player)
 • 22:15: Skoki narciarskie, Lake Placid, kwalifikacje mężczyzn (Eurosport 1 i Player)

Sobota 11 lutego 2023:

 • 08:50: Skoki narciarskie, Hinzenbach, konkurs indywidualny kobiet (Eurosport 1 i Player)
 • 10:30: Narciarstwo alpejskie, mistrzostwa świata, zjazd kobiet (Eurosport 1 i Player)
 • 13:30: Narciarstwo dowolne, Valmalenco, muldy (Eurosport 2 i Player)
 • 15:30: Skoki narciarskie, Lake Placid, konkurs indywidualny mężczyzn (TVN, Eurosport 1 i Player)
 • 22:30: Skoki narciarskie, Lake Placid, konkurs duetów (TVN, Eurosport 1 i Player)

Niedziela 12 lutego 2023:

 • 09:20: Kombinacja norweska, Schonach, skoki do kombinacji mężczyzn (Eurosport 1 i Player)
 • 10:20: Kombinacja norweska, Schonach, skoki do kombinacji kobiet (Eurosport 2 i Player)
 • 10:30: Narciarstwo alpejskie, mistrzostwa świata, zjazd mężczyzn (Eurosport 1 i Player)
 • 14:40: Skoki narciarskie, Lake Placid, kwalifikacje mężczyzn (Eurosport Extra w Playerze)
 • 15:15: Skoki narciarskie, Lake Placid, konkurs indywidualny mężczyzn (TVN, Eurosport 1 i Player)

Przypominamy, że Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także dodatkowego kontentu, w tym najważniejszych wydarzeń sportowych świata tj.: trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema, sporty zimowe, żużel, wyścigi kolarskie, europejskie puchary w piłce ręcznej, snooker czy sporty motorowe. Perłą w koronie są oczywiście igrzyska olimpijskie.

Źródło: betonline.net.pl/ TVN Warner Bros. Discovery (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x