Prezes Drogheda United wzywa do zaprzestania reklamowania hazardu w League of Ireland

Prezes Drogheda United, Conor Hoey, wezwał do zaprzestania wszelkich reklam hazardowych związanych z irlandzkim futbolem. Drużyna SSE Airtricity stała się pierwszym irlandzkim klubem, który poparł brytyjską kampanię pod nazwą The Big Step, której celem jest położenie kresu wszelkim formom sponsorowania hazardu w tym sporcie.

hazard w irlandii
Prezes Drogheda United wzywa do zaprzestania reklamowania hazardu w League of Ireland

Koniec z reklamą hazardu w lidze Irlandii?

Przemawiając w Morning Ireland RTÉ, Hoey powiedział, że obawia się, że powstaje „epidemia hazardu” i że ruch klubu Louth jest częścią szerszego procesu.

„Po pierwsze idziemy w ślady naszego organu zarządzającego FAI, który w ostatnich latach odrzucił niektóre znaczące sponsoringi hazardu dla pierwszej reprezentacji Irlandii” – powiedział.

„Wspieramy kluby w Irlandii, które sprzeciwiają się sponsorowaniu i reklamie hazardu w lidze, takich jak St Patrick’s Athletic, który podczas finału Pucharu (FAI) miał na koszulkach hasło „Stop Gambling Harm”.

„Więc nie jesteśmy jedynym klubem, który próbuje to nagłośnić, ale jesteśmy naprawdę zaniepokojeni tym, że wychowujemy pokolenie dzieci, które myślą, że zakłady i futbol są synonimami, co powoduje epidemię hazardu”.

Hoey dodał, że Drogheda chciał „samoregulować się w Irlandii i zrobić to, zanim rząd nas zmusi”.

Wyjaśnił, że w zeszłym roku otrzymali propozycje od firm hazardowych zainteresowanych sponsorowaniem klubu.

„Odrzuciliśmy oba z nich. I wiem, że inne kluby otrzymały znaczące oferty sponsorowania hazardu na koszulkach i podobnie je odrzuciły”, powiedział.

„Niektórzy z nas muszą tutaj dawać przykład i myślę, że dla wielu klubów to naprawdę słuszna sprawa, oraz dla samej ligi i myślę, że większość klubów jest po naszej stronie”.

„Liga Irlandii to wspaniała społeczność klubów. Zapewnia doskonałą rozrywkę rodzinom i ludziom w całym kraju i myślę, że ogólnie jako liga mamy właściwe wartości i możemy wstać i powiedzieć, że powinniśmy odejść od sponsorowania zakładów bukmacherskich w sporcie”.

Hoey dodał również, że Drogheda rozważa zakończenie swojej loterii klubowej w ramach szerszej akcji przeciwko reklamie hazardu.

„Spotykamy się jako zarząd w przyszłym tygodniu, aby zobaczyć, czy powinniśmy zakończyć naszą loterię, a wszelkie fundusze, które zostały z niej zebrane, powinny zostać przeznaczone na budowę nowych obiektów dla naszych drużyn młodzieżowych i akademii.

4 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Prezes Drogheda United wzywa do zaprzestania reklamowania hazardu w League of Ireland

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P