PreZero Grand Prix PLS ponownie w Krakowie!

W najbliższe wakacje do Krakowa trzeci rok z rzędu zawitają zespoły występujące w siatkarskiej „Lidze Mistrzów Świata, które po raz kolejny rywalizować będą w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W nietypowej, bo czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Nie zmienia się również sponsor tytularny przedsezonowych rozgrywek Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, którym pozostaje firma PreZero.

PreZero Grand Prix PLS ponownie w Krakowie! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Kraków ugości PreZero Grand Prix PLS 2022

Na wstępie warto przypomnieć, że pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonów ligowych w pierwszej połowie 2020 roku. Wtedy znaleziono sposób na połączenie przygotowań do startu ligi z atrakcyjnym turniejem na piasku,.

Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. W poprzednich edycjach siatkarze pokazali, że tęsknili za grą, a kibice na trybunach i przed telewizorami udowodnili, jak bardzo kochają siatkówkę. Cieszę się, że kolejny raz zagramy w Krakowie, dzięki znakomitej współpracy z włodarzami tego miasta mamy szansę tworzyć niepowtarzalne widowiska. Już teraz zapraszam wszystkich do wspólnego oglądania zawodów, na żywo i przed telewizory – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Zeszłoroczna impreza w Krakowie cieszyła się sporym zainteresowaniem fanów siatkówki w Polsce, więc turniej rozgrywany będzie, tak jak ostatnio, na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39. Początek zaplanowano na czwartek 11 sierpnia, medalistów poznamy w niedzielę 14 sierpnia. Wstęp na turniej i do strefy kibica w kompleksie sportowym KS Wanda będzie bezpłatny.

Cieszymy się, że władze Polskiej Ligi Siatkówki po raz kolejny postanowiły zaufać Krakowowi jako doświadczonemu gospodarzowi wydarzeń siatkarskich. Turniej jest okazją do podziwiania na żywo czołowych zawodników, do tego rywalizujących inaczej niż podczas sezonu ligowego – w niezwykle widowiskowej i atrakcyjnej formule na piasku. Z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Mamy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w sprawdzonym miejscu – w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Choć turniej PreZero Grand Prix PLS to „tylko” forma przygotowań do sezonu halowego i okazja do promocji rozgrywek siatkarskich w Polsce, to warto doceni również ten aspekt czysto sportowy, więc przypominamy jak to wyglądało w poprzedniej edycji zmagań.

W 2021 roku na krakowskim piasku triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Poręba, środkowy olsztyńskiej drużyny. W turnieju udział brało 14 drużyn PlusLigi: Alsecco Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, LUK Lublin, PGE Skra Bełchatów, Projekt Warszawa, Staropolanka Cuprum Lubin, Ślepsk Malow Suwałki, Trefl Royal Seafood Gdańsk oraz 2 zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn – AQUA Bielsko-Biała i Chemeko-System Gwardia Wrocław.

Za zwycięstwo w rozgrywkach Indykpol AZS Olsztyn odebrał złote medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 70 tysięcy złotych. Za wywalczenie drugiej lokaty Projekt Warszawa odebrał srebrne krążki oraz czek na kwotę 20 tysięcy. Natomiast Staropolanka Cuprum Lubin, która uplasowała się na trzeciej pozycji turnieju PreZero Grand Prix PLS oprócz brązowych medali zainkasowała nagrodę w wysokości 10 tysięcy.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x