Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej!

W środę 12 stycznia selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn, Patryk Rombel, ogłosił osiemnastoosobowy skład zespołu, który będzie reprezentował biało-czerwone barwy na rozpoczynających się już w najbliższy piątek Mistrzostwach Europy 2022. Impreza ta zagości na Węgrzech i Słowacji.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej! (Fot.: ZPRP.pl/materiały prasowe)

Kadra Polski na ME w piłce ręcznej ogłoszona

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, niestety w wyniku przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski odnotowano dwa wyniki pozytywne, które uzyskali Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik. Co to oznacza dla naszej reprezentacji?

Wspomniani zawodnicy zostali poddani izolacji i nie wezmą udziału w rozpoczynających się lada dzień Mistrzostwach Europy 2022. Dzięki zachowaniu wszelkich procedur sanitarno-epidemiologicznych oraz restrykcyjnych wytycznych przygotowanych przez ZPRP oraz EHF, pozytywne wyniki dwóch testów nie miały wpływu na resztę zespołu, który wyleciał dziś do Bratysławy.

To jednak nie koniec testowania. Kolejny test nasi reprezentanci, zgodnie z procedurą EHF, przejdą już po przylocie na Słowację. Wypada mieć nadzieję, że wszystkie okażą się negatywne i nie będzie dalszych osłabień polskiej drużyny narodowej.

Terminarz polskich szczypiornistów na ME 2022

Biało-Czerwoni swoje pierwsze spotkanie na Euro 2022 rozegrają w piątek 14 stycznia. Pierwszym przeciwnikiem polskiej drużyny narodowej w grupie „D” będzie reprezentacja Austrii. Poniżej pełna rozpiska spotkań naszego zestawienia.

Piątek 14 stycznia
18:00 Niemcy – Białoruś
20:30 Austria – Polska
Niedziela 16 stycznia
18:00 Niemcy – Austria
20:30 Białoruś – Polska
Wtorek 18 stycznia
18:00 Polska – Niemcy
20:30 Białoruś – Austria

Zmagania polskich szczypiornistów będzie można śledzić na kanałach Eurosportu, w aplikacji mobilnej Eurosport Player oraz w ogólnodostępnej naziemnej telewizji cyfrowej Metro.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button