Powrót po latach: Paweł Leończyk ponownie w Czarnych Słupsk 

Czarni Słupsk rozpoczynają budowę składu na nowy sezon. Zaczynają od mocnego uderzenia. Kontraktują doświadczonego skrzydłowego. Po wielu latach przerwy do Słupska wraca Paweł Leończyk. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. 

Powrót po latach: Paweł Leończyk ponownie w Czarnych Słupsk 

Pierwszy transfer Czarnych: Leończyk wraca do Słupska 

Paweł Leończyk karierę zaczynał w Spójni Stargard Szczeciński. W tym zespole występował do 2006 roku. Od tamtego czasu gra w PLK. W latach 2006-2008 był zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. W sezonie 2007/2008 był jednym z największych objawień. W sezonie 2008/2009, po wprowadzeniu przepisu o grze młodzieżowca, został jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników. Ostatecznie wybrał ofertę ze Słupska. W sezonie 2009/2010 podpisał kontrakt z Turów Zgorzelec. W trakcie rozgrywek powrócił do Słupska. W sezonie 2012/2013 zawodnik AZS Koszalin. W sezonach 2013/2014 i 2014/2015 zawodnik Trefl Sopot. W czerwcu 2015 roku został zawodnikiem klubu Wilki Morskie Szczecin. W latach 2016–2018 zawodnik Anwil Włocławek. 29 czerwca 2018 podpisał po raz drugi w karierze umowę z Treflem Sopot.

Znalazł się w szerokiej kadrze na Eurobasket w 2009, jednak ostatecznie nie pojechał na turniej. W reprezentacji zadebiutował dopiero dwa lata później. W 2011 wziął udział w Eurobaskecie, gdzie wystąpił w 5 spotkaniach, notując średnio 6,2 punktu oraz 3,2 zbiórki w ciągu 19 minut gry. 

Przypominamy, że zawodnik jeszcze niedawno miał ważny kontrakt z Treflem Sopot, ale skorzystał z opcji rozwiązania umowy. Władze klubu były zaskoczone tą decyzją i próbowały nakłonić swojego kapitana do jej zmiany. Ten pozostał nieugięty. Deklarował, że potrzebuje nowych wyzwań. Już wtedy był łączony z Czarnymi. Teraz podpisał dwuletni kontrakt. Miasto i klub zna doskonałe, gdyż jest to jego już trzecia przygoda z tym miejscem. Drugi sezon zakończył się zdobyciem brązowego medalu. 

Władze klubu czynią starania, by drużyna przystąpiła do gry w europejskich pucharach. To znacznie ułatwiłoby dalsze rozmowy kontraktowe. Wiemy, że priorytetem jest zamknięcie polskiej części składu. Rozmowy z obcokrajowcami rozpoczął dopiero po decyzji odnośnie pucharów.

Przygotował: Oskar Struk.   

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x