Pomocnik Wisły Kraków Piłkarzem Sierpnia 2021!

Pomocnik Wisły Kraków Piłkarzem Sierpnia 2021! (Ekstraklasa SA/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Yeboah piłkarzem miesiąca

Pierwsze wyróżnienie dla najlepszego piłkarza miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 zgarnął zawodnik Śląska Wrocław, Słowak Robert Pich. Również druga nagroda, za sierpień 2021 roku, przypadła obcokrajowcowi. Najlepszym zawodnikiem na ekstraklasowych boiskach okazał się Yaw Yeboach z Wisły Kraków, którego bramka obiegła światowe media.

To pierwsze takie wyróżnienie w karierze dla zawodnika Wisły Kraków. Przypominamy, że sierpień „Biała Gwiazda” rozpoczęła niespodziewanie od dwóch porażek, ale szybko się zrehabilitowała, wygrywając dwa kolejne spotkania, w tym arcyprestiżowe starcie z Legią Warszawa. Ogromna w tym zasługa Ghańczyka Yawa Yeboaha, który zdobył dwa z sześciu goli dla krakowian w tym okresie.

Trafienie w spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna, o którym wspomnieliśmy powyżej, odbiło się szerokim echem w świecie futbolu. Wystarczy powiedzieć, że gola odnotował oficjalny portali FIFA, a na krajowym podwórku zawodnik z Afryki został wyróżniony Numerem Miesiąca. Do dwóch sierpniowych bramek Yeboah dorzucił też asystę przy bramce, która dała zwycięstwo nas „Wojskowymi”.

„Przed Yawem Yeboahem po statuetkę Piłkarza Miesiąca sięgało 8 przedstawicieli Wisły Kraków. Ostatni z nich, Paweł Brożek został wyróżniony za postawę we wrześniu 2019 roku, a wcześniej Radosław Sobolewski (marzec 2009), Marcelo (luty 2010), Semir Stilić (sierpień 2014), Carlitos (październik 2017), Zdenek Ondrasek (sierpień 2018), Jesus Imaz (października 2018), Jakub Błaszczykowski (marzec 2019)” – przypomina Ekstraklasa SA w oficjalnym komunikacie prasowym.

Przypominamy, że w głosowaniu na Piłkarza Miesiąca udział biorą kapitanowie osiemnastu drużyn najwyższej polskiej ligi. Dziewiętnasty punkt należy zaś do kibiców, głosujących w mediach społecznościowych. W sierpniowej edycji pod uwagę brana była postawa w 4 meczach PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (3.-6. kolejka). Yaw Yeboah zdobył 3 głosy, a dodatkowo zwyciężył w głosowaniu internautów. Tuż za jego plecami uplasował się Mikael Ishak (3), a kolejne miejsca zajęli Marcin Cebula, Mateusz Mak, Erik Exposito, Kristopher Vida (2). Po jednym głosie otrzymali Damian Warchoł, Pelle Van Amersfoort, Fabian Piasecki oraz Pedro Tiba.

PIŁKARZ MIESIĄCA PKO Ekstraklasy 2021/2022:
Sierpień 2021 – Yaw Yeboah (Wisła Kraków)
Lipiec 2021 – Robert Pich (Śląsk Wrocław)

Triumfatora sierpniowej edycji plebiscytu na Piłkarza Miesiąca PKO Ekstraklasa będzie można zobaczyć w akcji już w najbliższy weekend, kiedy to jego Wisła Kraków zmierzy się na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Spotkanie to zaplanowano na niedzielę 12 września. Początek o godzinie 15:00.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Pomocnik Wisły Kraków Piłkarzem Sierpnia 2021!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P