Polski piłkarz dostał się do Sejmu

Za nami wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu, gdzie Polki i Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów. Po tym jak już wiemy, jakie są ostatecznie wyniki tych głosowań, wiadomo też, kto dostał mandat poselski na cztery lata kadencji w Sejmie i Senacie.

Rafał Siemaszko zostanie posłem z ramienia partii Koalicja Obywatelska. Foto: Canal+ Sport – YouTube(screen).

Wśród nich znalazł się były piłkarz Arki Gdynia w latach 2015-2020, a aktualnie zawodnik piątoligowej Wierzycy Pelplin – Rafał Siemaszko, który kandydował z partii Koalicja Obywatelska. Pomimo że 37-latek na liście znajdował się dopiero na 11.miejscu, to jednak w okręgu wyborczym numer 26 (Gdynia, Słupsk i powiaty na Kaszubach) udało mu się uzyskać aż 15 414 głosów, co dało trzeci wynik na liście KO i ósme w okręgu wyborczym.

Z tego okręgu najwięcej mandatów zdobyło właśnie Koalicja Obywatelska, bo wywalczyła aż sześć mandatów. Na drugim miejscu znalazła się Prawo i Sprawiedliwość z czterema mandatami, a na kolejnych pozycjach znaleźli się Trzecia Droga (dwa mandaty) oraz Lewica i Konfederacja z jednym.

Nie wiadomo jak teraz potoczy się kariera piłkarska Rafała Siemaszki, ale na pewno rozpocznie teraz inną pracę, tym jako poseł Rzeczypospolitej Polski.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x