Polski napastnik trafi do MLS? Świderski na celowniku jednego z klubów

Karol Świderski może opuścić PAOK Saloniki. Do PAOKu wpłynęła oferta z MLS za Polaka opiewająca na 5 milionów euro – informuje na Twitterze Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl.

Kolejny Polski napastnik w MLS? (Fot.: pixabay)

Świderski kolejnym polskim snajperem w MLS?

Karol Świderski może zamienić Grecję na MLS, tym samym może dołączyć do polskiego grona napastników lidze: Adama Buksy, Kacpra Przybyłko, Jarosława Niezgody i Patryka Klimali, poza nimi w Ameryce grają jeszcze Przemysław Tytoń i Jan Sobociński.

Świderski był jednym z największych wygranych kadencji Paulo Sousy w reprezentacji. Portugalczyk dość niespodziewanie, mimo dużej konkurencji w ataku, często stawiał na byłego gracza Jagielloni. Co jeszcze ciekawsze, to właśnie on grał w kadrze najwięcej za kadencji byłego selekcjonera – aż 14 spotkań, w których zdobył 6 bramek.

W klubie jednak nie wiedzie mu się tak dobrze jak w kadrze Sousy – gra w kratkę, ulega rotacji i w podstawowym składzie gra mniej więcej co drugie spotkanie. W sumie uzbierał 1400 minut w 28 spotkaniach tego sezonu, zdobywając zaledwie 4 bramki.

Według Tomasza Włodarczyka 5-milionowa oferta została zaakceptowana przez Greków, a klubem do którego trafi polski napastnik jest Charlotte FC, gdzie dołączy do innego Polaka – Jana Sobocińskiego. Co ciekawe, dla klubu będzie to debiut w MLS.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter, @wlodar85

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X