Polski bramkarz zapisał się na kartach historii duńskiej ekstraklasy!

Kiedy nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, ogłosił w marcu swoje pierwsze powołania, wielu zdziwiło się obecnością w kadrze Kamila Grabary, golkipera FC Kopenhagi. Dziś tę decyzję zrozumieć łatwiej, bo polski bramkarz właśnie pobił ligowy rekord. Jaki dokładnie?

Polski bramkarz zapisał się na kartach historii duńskiej ekstraklasy!

Kamil Grabara wyśrubował w Danii ligowy rekord

W niedzielę drużyny Kamila Grabary pokonała 1:0 na własnym boisku zespół FC Midtjylland i było to dla FC Kopenhagi już siódmy mecz z rzędu bez straconej bramki na krajowym podwórku. Ogromna w tym zasługa reprezentanta Polski, który przy tej okazji ustanowił nowy rekord duńskiej ekstraklasy.

Kamil Grabara nie wciągał piłki z siatki od 704 minut! Poprzedni należał do Jana Hoffmanna i pochodził z 1999 roku, kiedy to były już rekordzista nie został pokonany przez rywali dokładnie przez 678 minut. Wobec tego trudno się dziwić, że 23-latek z naszego kraju stał się ulubieńcem miejscowych fanów.

Znakomita dyspozycja Kamila Grabary okazała się również przepustką do drużyny narodowej, którą po Paulo Sousie przejął Czesław Michniewicz. Obaj panowie znają się z młodzieżówki, co również jest nie bez znaczenia. Niepodważalną pozycję w reprezentacji ma dzisiaj Wojciech Szczęsny, numerem dwa jest Łukasz Skorupski, ale rywalizacja o trzecie miejsce w samolocie do kataru toczyć będzie się pomiędzy młodymi bramkarzami. Dziś na czele tego wyścigu jest Grabara, ale do katarskiego mundialu pozostało jeszcze pół roku, a dobrych golkiperów nie brakuje, żeby wymienić tylko Bartłomieja Drągowskiego.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x