Polska zagra z Francją w meczu otwarcia MŚ 2023 w piłce ręcznej mężczyzn! (Wyniki losowania fazy grupowej)

W sobotnie popołudnie polscy piłkarze ręczni poznali grupowych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które zorganizujemy wspólnie ze Szwecją. Biało-czerwoni zagrają w grupie „B” z drużynami narodowymi z Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii.

Polska zagra z Francją w meczu otwarcia MŚ 2023 w piłce ręcznej mężczyzn! (Wyniki losowania fazy grupowej)

MŚ w piłce ręcznej: Trudna grupa polskich szczypiornistów

Zaplanowane na sobotę 2 lipca losowanie fazy grupowej MŚ 2023 w piłce ręcznej odbyło się w pięknej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, a mistrzami ceremonii byli legendarni: były bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal i były obrotowy drużyny narodowej Szwecji, Magnus Wislander.

Wolę Egipt niż Francję – mówił przed losowaniem MŚ 2023 bramkarz reprezentacji Polski Adam Morawski, ale akurat jego życzenie się nie spełniło. To właśnie „Trójkolorowych” wylosowali Polacy z pierwszego koszyka. Trudno o gorsze losowanie wszak mowa o panujących aktualnie mistrzach olimpijskich z Tokio. Z kim jeszcze zagrają Biało-Czerwoni?

Terminarz reprezentacji Polski na MŚ 2023 w piłce ręcznej

W sobotę poznaliśmy też szczegółowy terminarz imprezy. Przesądzone jest już to, że Biało-Czerwoni w meczu otwarcia, zaplanowanym na 11 stycznia 2023, zagrają z Francją. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą Słoweńcy (14 stycznia), a na zakończenie fazy grupowej nasza drużyna narodowa zmierzy się z teoretycznie najsłabszą w stawce Arabią Saudyjską.

Warto podkreślić, że awans do kolejnej rundy wywalczą aż trzy ekipy z każdej grupy, czyli łącznie aż 24 ekipy, które zostaną następnie podzielone na cztery sześciozespołowe zestawienia, z których do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny.

Wszystkie spotkania polskich szczypiornistów rozgrywane będą w katowickim „Spodku”, która od lat nazywany jest mekką polskiej… siatkówki, ale być może jego magia udzieli się również piłkarzom ręcznym.

Grupy Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Polska zagra z Francją w meczu otwarcia MŚ 2023 w piłce ręcznej mężczyzn! (Wyniki losowania fazy grupowej)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P