Polska zagra z Francją w meczu otwarcia MŚ 2023 w piłce ręcznej mężczyzn! (Wyniki losowania fazy grupowej)

W sobotnie popołudnie polscy piłkarze ręczni poznali grupowych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które zorganizujemy wspólnie ze Szwecją. Biało-czerwoni zagrają w grupie „B” z drużynami narodowymi z Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii.

Polska zagra z Francją w meczu otwarcia MŚ 2023 w piłce ręcznej mężczyzn! (Wyniki losowania fazy grupowej)

MŚ w piłce ręcznej: Trudna grupa polskich szczypiornistów

Zaplanowane na sobotę 2 lipca losowanie fazy grupowej MŚ 2023 w piłce ręcznej odbyło się w pięknej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, a mistrzami ceremonii byli legendarni: były bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal i były obrotowy drużyny narodowej Szwecji, Magnus Wislander.

Wolę Egipt niż Francję – mówił przed losowaniem MŚ 2023 bramkarz reprezentacji Polski Adam Morawski, ale akurat jego życzenie się nie spełniło. To właśnie „Trójkolorowych” wylosowali Polacy z pierwszego koszyka. Trudno o gorsze losowanie wszak mowa o panujących aktualnie mistrzach olimpijskich z Tokio. Z kim jeszcze zagrają Biało-Czerwoni?

Terminarz reprezentacji Polski na MŚ 2023 w piłce ręcznej

W sobotę poznaliśmy też szczegółowy terminarz imprezy. Przesądzone jest już to, że Biało-Czerwoni w meczu otwarcia, zaplanowanym na 11 stycznia 2023, zagrają z Francją. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą Słoweńcy (14 stycznia), a na zakończenie fazy grupowej nasza drużyna narodowa zmierzy się z teoretycznie najsłabszą w stawce Arabią Saudyjską.

Warto podkreślić, że awans do kolejnej rundy wywalczą aż trzy ekipy z każdej grupy, czyli łącznie aż 24 ekipy, które zostaną następnie podzielone na cztery sześciozespołowe zestawienia, z których do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny.

Wszystkie spotkania polskich szczypiornistów rozgrywane będą w katowickim „Spodku”, która od lat nazywany jest mekką polskiej… siatkówki, ale być może jego magia udzieli się również piłkarzom ręcznym.

Grupy Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x