Polska współgospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata siatkarzy!

To już przesądzone! Polska razem ze Słowenią ugoszczą uczestników Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn! Pierwotnie turniej miał się odbyć w Rosji, ale plany te spaliły na panewce w związku z napaścią Federacji Rosyjskiej na wolną i niepodległą Ukrainę, co zakończyły się zawieszeniem naszego wschodniego sąsiada w międzynarodowych organizacjach sportowych. Przypominamy, że w Polsce odbędzie się także mundial siatkarek, który zorganizujemy razem z Holandią.

Polska współgospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata siatkarzy! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Polska zorganizuje Mistrzostwa Świata 2022 siatkarzy

Zanosiło się na to od pewnego czasu, ale oficjalne potwierdzenie przyszło w Wielki Czwartek, 14 kwietnia 2022 roku. Podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) radosną nowinę dla wszystkich fanów siatkówki w Polsce ogłosił premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszyli między innymi minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

W spotkaniu z mediami udział wziął również premier Słowenii, która razem z Polską podjęła się organizacji siatkarskiego mundialu, który odbędzie się już za cztery miesiące. Wcześniej w Lublanie odbędą się SuperFinały Ligi Mistrzów CEV, w których uczestniczyć będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Z przyjemności dołączam do mojego przyjaciela premiera Mateusza Morawieckiego. Kolejne MŚ będą organizowane przez Polskę i Słowenię. Światowa federacja zadecydowała, że my będziemy w stanie zorganizować tak wielką imprezę. To wydarzenie nie mogło odbyć się w Rosji. Nigdy byśmy do tego nie dopuścili. Chcieliśmy, aby rosyjski agresor był odpowiedzialny za to, co dzieje się w Ukrainie. Cieszymy się, że nasza przyjaźń z Polską będzie widoczna w ramach organizacji tak dużego wydarzenia – powiedział premier Słowenii, Janez Janša.

Mistrzostwa Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku. Na pierwszym etapie zmagań broniący tytułu Biało-Czerwoni rywalizować będą z drużynami narodowymi Bułgarii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x