Polska siatkarka w Księdze Rekordów Guinnessa!

W swoim ósmym meczu sezonu 2021/2022 włoskiej Serie A1 kobiet Imco Volley Conegliano Joanny Wołosz pokonało po tie-breaku zespół Bosca S.Bernardo Cuneo, odnosząc tym samym 73. zwycięstwo z rzędu, co oznacza wyrównanie rekordowego w skali świata osiągnięcia VakifBanku Stambuł!!!

Polska siatkarka w Księdze Rekordów Guinnessa! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Joanna Wołosz zapisała się na kartach historii światowej siatkówki

Włoska drużyna klubowa Joanny Wołosz, która od trzech lat uchodzi za najlepszą na świecie. Trudno, żeby było inaczej skoro po raz ostatni przegrała w… 2019 roku. W sezonie 2021/2022, po licznych zmianach w składzie, zwycięstwa nie przychodzą już tak łatwo jak w dwóch ostatnich latach, ale wciąż nie ma mocnych na „Pantery” z Conegliano! W niedzielę, po raz trzeci w bieżących rozgrywkach, zespół polskiej rozgrywającej wygrał po tie-breaku. Łącznie Imoco Volley ma na koncie aż 73 zwycięstwa z rzędu, co jest wyrównaniem imponującego rekordu świata tureckiego VakifBanku Stambuł, o czym mówi od wczoraj cały siatkarski świata.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w wielkim finale poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń CEV włoski potentat pokonał tureckiego rywala, co jest dodatkowym smaczkiem w tej całej historii. „Pantery” nie zamierzają jednak poprzestać na tych 73. zwycięstwach.

„Teraz wyrównałyśmy rekord świata, nie chcemy się jednak zatrzymywać. Musimy patrzeć już na następny mecz, ponieważ gramy w domu i chcemy pobić rekord świata.” – skomentowała PO NIEDZIELNY ZWYCIĘSTWIE JOANNAWołosz.

Wyśrubowanie rekordu kolejnych zwycięstw jest bardzo prawdopodobne. W niedzielę 21 listopada Imoco Volley Conegaliano podejmie u siebie zespół z Trydentu, przedostatni w stawce. Następnie „Pantery” zagrają w Lidze Mistrzyń z serbskim ZOK UB i również będą zdecydowanym faworytem. W ostatni listopadowy weekend przed Wołosz i spółką wyjazdowa rywalizacja ze Scandicci i dopiero tu mogą zacząć się schody.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button